Rumænien

CFR Cluj
Grundlagt 1907Stadionul Dr. Constantin Rădulescu(23.500)
CFR Cluj lige nu
CFR Cluj har vundet 11, spillet 9 uafgjort og tabt 8 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 35-34.
Næste kamp er CFR Cluj – Universitatea Craiova søndag 8. november kl. 18.00 (Superliga).
Seneste resultat: Petrolul 52 1-1 CFR Cluj (Superliga).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 25 | ||
| 31 | Octavian Vâlceanu | 30 | |
| 71 | 26 | ||
| 99 | 30 | ||
| 99 | 33 | ||
| - | Otto Hindrich | 24 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 27 | ||
| 3 | 28 | ||
| 4 | 27 | ||
| 14 | 25 | ||
| 22 | 33 | ||
| 27 | 23 | ||
| 33 | Rion Zejnullahu | 23 | |
| 42 | 29 | ||
| 47 | 30 | ||
| 47 | Christopher Braun | 35 | |
| 84 | Alexandru Radu | 19 | |
| 86 | Viktor Kun | 22 | |
| - | Alexandru Țîrlea | 26 | |
| - | Dominik Șoptirean | 21 | |
| - | 28 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 5 | 24 | ||
| 6 | Ovidiu Perianu | 24 | |
| 8 | 25 | ||
| 10 | 31 | ||
| 23 | A. Ziblim | 20 | |
| 23 | Tidiane Keita | 30 | |
| 26 | Răzvan Gligor | 20 | |
| 28 | 29 | ||
| 36 | 26 | ||
| 73 | Karlo Muhar | 30 | |
| 81 | 26 | ||
| - | George Leață | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | Mohammed Kamara | 29 | |
| 7 | 29 | ||
| 9 | 34 | ||
| 9 | Alibek Aliev | 30 | |
| 11 | 27 | ||
| 15 | 27 | ||
| 17 | Lorenzo Biliboc | 20 | |
| 19 | 38 | ||
| 77 | 21 | ||
| 90 | 30 | ||
| 98 | David Ciubăncan | 22 | |
| - | Moussa Samake | 21 | |
| - | Tudor Coşa | 22 | |
| - | Alin Ferenți | 21 |
Kampe
søn. 08.11
18.00
CFR Cluj
vs
lør. 21.11
16.30
CFR Cluj
vs
Resultater
lør. 31.10
18.00
Petrolul 52
1 - 1
søn. 25.10
18.00
CFR Cluj
2 - 2
søn. 18.10
17.15
UTA Arad
1 - 0
man. 12.10
17.00
Argeş
0 - 1
tors. 08.10
19.30
CFR Cluj
1 - 3
lør. 19.09
16.30
CFR Cluj
3 - 1
lør. 12.09
17.30
Sepsi
3 - 1
fre. 04.09
19.30
CFR Cluj
0 - 0
lør. 29.08
15.00
Csikszereda
2 - 3
søn. 23.08
20.30
CFR Cluj
1 - 0
søn. 16.08
20.30
Corvinul Hunedoara
3 - 0
tors. 13.08
19.00
Tromsø
2 - 1
tors. 06.08
18.30
CFR Cluj
0 - 5
søn. 02.08
20.30
Rapid Bucuresti
3 - 1
tors. 30.07
20.30
CFR Cluj
3 - 0
man. 27.07
17.30
CFR Cluj
5 - 0
tors. 23.07
17.00
Alashkert
1 - 1
lør. 18.07
17.30
Otelul
2 - 1
tors. 09.07
17.30
Karpaty
0 - 1
tirs. 07.07
17.00
CFR Cluj
1 - 1
lør. 04.07
18.00
Olimpija
1 - 1
tors. 02.07
02.00
Aluminij
1 - 2
fre. 22.05
19.30
CFR Cluj
1 - 1
lør. 16.05
20.00
Dinamo Bucureşti
0 - 0
fre. 08.05
20.00
CFR Cluj
0 - 0
man. 04.05
19.30
Rapid Bucuresti
1 - 2
lør. 25.04
19.30
CFR Cluj
1 - 0
fre. 17.04
19.30
Argeş
0 - 1
#3Superliga
Statistik
Form
Seneste 10
DDDDDDWWWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)0.80
Indkasseret (gns.)0.70
Total (gns.)1.50
Over/Under
Over 0.580%
Over 1.550%
Over 2.520%
Over 3.50%
Begge scorer
BTTS Ja40%
BTTS Nej60%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort40%
Tab20%
Andet
Clean sheet50%
Uden mål30%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.60
1H Over 0.570%
1H Over 1.550%
1H BTTS30%
2. halvleg
2H Mål (gns.)1.50
2H Over 0.5100%
2H Over 1.560%
Hjørnespark
Hold (gns.)4.30
Total (gns.)8.50
Over 8.560%
Over 9.540%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)1.80
Total (gns.)4.60
Over 2.580%
Over 3.580%
Over 4.550%
Statistik
K28
V11
U9
T8
MF35
MI34
Clean sheets10
Gns. mål scoret1.3
Gns. mål imod1.2
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.