Spanien

Sabadell
Grundlagt 1903Estadi de la Nova Creu Alta(11.981)
Sabadell lige nu
Sabadell har vundet 5, spillet 9 uafgjort og tabt 5 af de seneste 19 kampe, med en målscore på 17-19.
Næste kamp er Sabadell – Real Sociedad II mandag 9. november kl. 20.30 (La Liga 2).
Seneste resultat: Albacete 2-1 Sabadell (La Liga 2).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 29 | ||
| 13 | 34 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | Carlos Alemán | 22 | |
| 2 | Pipa | 28 | |
| 3 | Genar Fornés | 26 | |
| 5 | 30 | ||
| 6 | 29 | ||
| 14 | David Astals | 24 | |
| 14 | Jose Luis Catala | 22 | |
| 15 | Kaiser | 30 | |
| 24 | Pau Fernández | 21 | |
| - | Hudson Davis | 20 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | Jan Molina | 21 | |
| 8 | 33 | ||
| 14 | Óscar Sanz | 26 | |
| 20 | Albert Orriols | 28 | |
| 22 | 24 | ||
| 24 | 26 | ||
| - | 29 | ||
| - | Sergio Cortés | 32 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 28 | ||
| 9 | 32 | ||
| 10 | Miguelete | 25 | |
| 11 | Javi López | 25 | |
| 12 | 25 | ||
| 16 | 23 | ||
| 16 | 26 | ||
| 17 | Agustín Coscia | 29 | |
| 18 | 29 | ||
| 19 | 31 | ||
| 23 | Joel Priego | 27 | |
| 30 | 22 | ||
| - | 20 |
Kampe
man. 09.11
20.30
Sabadell
vs
søn. 15.11
18.30
Eldense
vs
ons. 18.11
19.00
Utebo FC
vs
lør. 21.11
14.00
Sabadell
vs
Resultater
lør. 31.10
21.00
Albacete
2 - 1
søn. 25.10
14.00
Sabadell
1 - 1
søn. 18.10
21.00
Burgos
1 - 0
lør. 10.10
16.15
Ceuta
1 - 2
søn. 04.10
21.00
Sabadell
0 - 0
lør. 26.09
18.30
Celta de Vigo II
1 - 1
søn. 20.09
14.00
Sabadell
3 - 1
søn. 13.09
18.30
Mallorca
2 - 0
man. 07.09
20.30
Sabadell
3 - 2
man. 31.08
20.00
Sabadell
0 - 0
lør. 29.08
17.00
Sabadell
1 - 0
søn. 23.08
19.00
Castellón
0 - 0
man. 17.08
19.00
Sporting Gijón
0 - 0
fre. 07.08
18.30
Girona
2 - 2
lør. 01.08
20.00
FC Andorra
0 - 0
lør. 25.07
10.30
Espanyol
1 - 1
lør. 18.07
19.00
Castellón
2 - 0
tors. 04.12
19.00
Sabadell
0 - 2
ons. 29.10
18.00
Poblense
1 - 2
#10La Liga 2
Statistik
Form
Seneste 10
LDLWDDWLWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.20
Indkasseret (gns.)1.10
Total (gns.)2.30
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.570%
Over 2.540%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort30%
Tab30%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål30%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.30
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.30
Hjørnespark
Hold (gns.)5.20
Total (gns.)9.00
Over 8.560%
Over 9.550%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)3.00
Total (gns.)5.40
Over 2.5100%
Over 3.580%
Over 4.570%
Statistik
K19
V5
U9
T5
MF17
MI19
Clean sheets6
Gns. mål scoret0.9
Gns. mål imod1.0
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.