Holland

NEC Nijmegen
Grundlagt 1900Goffertstadion(12.500)
NEC Nijmegen lige nu
NEC Nijmegen har vundet 8, spillet 8 uafgjort og tabt 12 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 47-49.
I Europa League ligger holdet nr. 12 med 7 point efter 4 kampe.
Næste kamp er FC Utrecht – NEC Nijmegen søndag 8. november kl. 20.00 (Eredivisie).
Seneste resultat: NEC Nijmegen 3-1 Omonia Nicosia (Europa League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 26 | ||
| 12 | 24 | ||
| 22 | 37 | ||
| 31 | 24 | ||
| 36 | Freek Entius | 20 | |
| 38 | Joep Geneste | 19 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 3 | 29 | ||
| 4 | 26 | ||
| 5 | 30 | ||
| 14 | 33 | ||
| 15 | 32 | ||
| 17 | 36 | ||
| 21 | 22 | ||
| 22 | 23 | ||
| 24 | Deveron Fonville | 23 | |
| 33 | 22 | ||
| 42 | Yassin Moslih | 19 | |
| 66 | 20 | ||
| 73 | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | Darko Nejasmic | 27 | |
| 7 | 33 | ||
| 8 | 22 | ||
| 9 | 38 | ||
| 10 | 37 | ||
| 11 | 22 | ||
| 18 | 28 | ||
| 19 | 28 | ||
| 20 | 22 | ||
| 23 | 23 | ||
| 26 | Sam de Laat | 20 | |
| 32 | 30 | ||
| 35 | 32 | ||
| 37 | Merijn van de Wiel | 20 | |
| 71 | 24 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 29 | ||
| 9 | 27 | ||
| 9 | 21 | ||
| 14 | 28 | ||
| 18 | 29 | ||
| 19 | Adam Tahaui | 21 | |
| 21 | 25 | ||
| 25 | 22 | ||
| 26 | 19 | ||
| 30 | 36 | ||
| 34 | 26 | ||
| 99 | 20 | ||
| - | 28 |
Kampe
søn. 08.11
20.00
FC Utrecht
vs
lør. 21.11
16.30
NEC Nijmegen
vs
Resultater
tors. 05.11
18.45
NEC Nijmegen
3 - 1
lør. 31.10
18.45
SC Heerenveen
1 - 0
søn. 25.10
14.30
NEC Nijmegen
2 - 2
tors. 22.10
18.45
Dinamo Zagreb
2 - 4
søn. 18.10
20.00
NEC Nijmegen
2 - 2
tors. 15.10
21.00
NEC Nijmegen
1 - 1
lør. 10.10
21.00
Ajax
1 - 1
søn. 20.09
16.45
NEC Nijmegen
1 - 1
tors. 17.09
21.00
Juventus
5 - 0
lør. 12.09
21.00
SC Cambuur
3 - 0
tirs. 08.09
18.45
NEC Nijmegen
2 - 2
lør. 05.09
16.30
NEC Nijmegen
1 - 3
lør. 29.08
21.00
PEC Zwolle
1 - 3
tirs. 25.08
21.00
Bodø / Glimt
3 - 0
ons. 19.08
21.00
NEC Nijmegen
1 - 3
lør. 15.08
16.30
Willem II
1 - 4
tirs. 11.08
19.30
NEC Nijmegen
2 - 1
lør. 08.08
16.30
NEC Nijmegen
1 - 2
tirs. 04.08
20.00
Olympiacos F.C.
0 - 0
fre. 31.07
19.00
NEC Nijmegen
1 - 2
lør. 25.07
14.00
NEC Nijmegen
0 - 1
lør. 18.07
14.00
NEC Nijmegen
7 - 0
tirs. 14.07
19.00
NEC Nijmegen
3 - 1
lør. 11.07
10.45
Anderlecht
3 - 2
ons. 08.07
14.00
NEC Nijmegen
2 - 3
ons. 01.07
19.00
De Treffers
1 - 1
søn. 17.05
14.30
NEC Nijmegen
2 - 1
søn. 10.05
16.45
FC Groningen
2 - 1
#12Europa League
Statistik
Form
Seneste 4
WWDL
Kampe spillet: 4
Mål
Scoret (gns.)2.00
Indkasseret (gns.)2.25
Total (gns.)4.25
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.575%
Over 3.575%
Begge scorer
BTTS Ja75%
BTTS Nej25%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort25%
Tab25%
Andet
Clean sheet0%
Uden mål25%
1. halvleg
1H Mål (gns.)2.25
2. halvleg
2H Mål (gns.)4.25
Hjørnespark
Hold (gns.)3.50
Total (gns.)5.50
Over 8.50%
Over 9.50%
Over 10.50%
Kort
Hold (gns.)1.25
Total (gns.)1.75
Over 2.525%
Over 3.50%
Over 4.50%
Statistik
K28
V8
U8
T12
MF47
MI49
Clean sheets2
Gns. mål scoret1.7
Gns. mål imod1.8
Europa League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 4 | 2 | 1 | 1 | 11 | 8 | +3 | 7 | |
| 9 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 7 | |
| 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 7 | |
| 11 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 7 | |
| 12 | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 9 | -1 | 7 | |
| 13 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 7 | -1 | 7 | |
| 14 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 4 | +3 | 6 | |
| 15 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 3 | +3 | 6 | |
| 16 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.