Vålerenga W lige nu
Vålerenga W har vundet 8, spillet 1 uafgjort og tabt 6 af de seneste 15 kampe, med en målscore på 22-12.
I Toppserien ligger holdet nr. 4 med 41 point efter 21 kampe.
Seneste resultat: Fortuna Ålesund W 0-3 Vålerenga W (Toppserien).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| - | Pia Grinde-Hansen | 20 | |
| - | Thiril Erichsen | 22 | |
| - | 31 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 26 | ||
| - | Matilde Lundorf Skovsen | 27 | |
| - | Elise Thorsnes | 38 | |
| - | Lina Klech | 22 | |
| - | Michaela Kovacs | 29 | |
| - | Selma Pettersen | 23 | |
| - | Iselin Olsen | 28 | |
| - | 25 | ||
| - | Ronja Aronsson | - | |
| - | Arna Eiríksdóttir | 24 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | Marika Bergman-Lundin | 27 | |
| - | Ronja Arnesen | 20 | |
| - | N. Eckhoff | 26 | |
| - | Sædís Rún Heiðarsdóttir | 22 | |
| - | Eline Hegg | 25 | |
| - | Naina Maria Inauen | 25 | |
| - | Ylinn Tennebo | 26 | |
| - | 26 | ||
| - | Linn Vickius | 26 | |
| - | Stine Brekken | 21 | |
| - | 31 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| - | Tilde Lindwall | 25 | |
| - | Tomine Enger | 18 | |
| - | 30 | ||
| - | Mawa Sesay | 21 | |
| - | Marie Moen Preus | 18 | |
| - | Tuva Espås | 27 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
lør. 07.11
13.00
Fortuna Ålesund W
0 - 3
man. 02.11
18.00
Vålerenga W
3 - 0
lør. 24.10
14.00
Brann W
1 - 0
lør. 08.08
13.00
Vålerenga W
2 - 0
ons. 05.08
13.00
Vålerenga W
0 - 1
ons. 17.12
21.00
Bayern Munich W
3 - 0
ons. 10.12
18.45
Vålerenga W
0 - 1
ons. 19.11
21.00
Vålerenga W
2 - 2
tirs. 11.11
18.45
Roma W
0 - 1
ons. 15.10
18.45
Vålerenga W
1 - 2
ons. 08.10
21.00
Manchester United W
1 - 0
tors. 18.09
16.00
Ferencvárosi W
1 - 2
tors. 11.09
19.00
Vålerenga W
3 - 0
lør. 30.08
18.00
Slavia Praha W
0 - 4
ons. 27.08
18.00
Vålerenga W
1 - 0
#4Toppserien
Statistik
Form
Seneste 3
WWL
Kampe spillet: 3
Mål
Scoret (gns.)2.00
Indkasseret (gns.)0.33
Total (gns.)2.33
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.567%
Over 2.567%
Over 3.50%
Begge scorer
BTTS Ja0%
BTTS Nej100%
Resultater
Sejr67%
Uafgjort0%
Tab33%
Andet
Clean sheet67%
Uden mål33%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.33
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.33
Hjørnespark
Hold (gns.)5.67
Total (gns.)11.00
Over 8.567%
Over 9.567%
Over 10.533%
Kort
Hold (gns.)0.00
Total (gns.)0.33
Over 2.50%
Over 3.50%
Over 4.50%
Statistik
K15
V8
U1
T6
MF22
MI12
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.5
Gns. mål imod0.8
Toppserien
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 21 | 17 | 3 | 1 | 60 | 8 | +52 | 54 | |
| 2 | 21 | 16 | 2 | 3 | 48 | 18 | +30 | 50 | |
| 3 | 21 | 13 | 6 | 2 | 42 | 21 | +21 | 45 | |
| 4 | 21 | 13 | 2 | 6 | 52 | 26 | +26 | 41 | |
| 5 | 21 | 9 | 5 | 7 | 40 | 31 | +9 | 32 | |
| 6 | 21 | 9 | 3 | 9 | 38 | 23 | +15 | 30 | |
| 7 | 21 | 7 | 3 | 11 | 29 | 46 | -17 | 24 | |
| 8 | 21 | 6 | 4 | 11 | 18 | 32 | -14 | 22 | |
| 9 | 21 | 6 | 3 | 12 | 27 | 41 | -14 | 21 | |
| 10 | 21 | 4 | 5 | 12 | 20 | 45 | -25 | 17 | |
| 11 | 21 | 4 | 3 | 14 | 25 | 45 | -20 | 15 | |
| 12 | 21 | 1 | 3 | 17 | 14 | 77 | -63 | 6 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
