England

Accrington Stanley
Grundlagt 1891Wham Stadium(5.057)
Accrington Stanley lige nu
Accrington Stanley har vundet 7, spillet 11 uafgjort og tabt 10 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 37-36.
I League Two ligger holdet nr. 9 med 19 point efter 14 kampe.
Næste kamp er Port Vale – Accrington Stanley lørdag 14. november kl. 16.00 (League Two).
Seneste resultat: Accrington Stanley 0-2 Wycombe Wanderers (FA Cup).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 24 | ||
| 13 | Oliver Wright | 24 | |
| 21 | James Rogerson | 19 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 31 | ||
| 3 | Freddie Sass | 25 | |
| 4 | Tom Moore | - | |
| 5 | 30 | ||
| 15 | Logan Pye | 23 | |
| 17 | 26 | ||
| 22 | 25 | ||
| 25 | Joshua Smith | 21 | |
| 33 | 31 | ||
| 38 | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 26 | ||
| 8 | 31 | ||
| 10 | 22 | ||
| 11 | Isaac Sinclair | 25 | |
| 14 | Stefan Mols | 27 | |
| 16 | 20 | ||
| 22 | 24 | ||
| 24 | 23 | ||
| 26 | Charlie Hall | - | |
| 26 | Charlie Hall | - | |
| 28 | 38 | ||
| 31 | Finlay Tunstall | - | 19 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 39 | ||
| 8 | 36 | ||
| 9 | 27 | ||
| 13 | 32 | ||
| 18 | 23 | ||
| 20 | 27 | ||
| 27 | D. Abimbola | - | 19 |
| 30 | 22 | ||
| 39 | 26 | ||
| - | 19 |
Resultater
lør. 07.11
16.00
Accrington Stanley
0 - 2
lør. 31.10
16.00
Accrington Stanley
1 - 1
lør. 24.10
16.00
Rochdale
0 - 5
tirs. 20.10
20.45
York City
1 - 1
lør. 17.10
16.00
Accrington Stanley
3 - 1
lør. 10.10
13.30
Oldham Athletic
0 - 0
lør. 03.10
16.00
Accrington Stanley
2 - 0
lør. 26.09
16.00
Swindon Town
1 - 1
lør. 19.09
16.00
Accrington Stanley
0 - 0
lør. 12.09
16.00
Barnet
2 - 1
lør. 05.09
16.00
Accrington Stanley
3 - 2
tirs. 01.09
20.45
Accrington Stanley
2 - 2
lør. 29.08
16.00
Walsall
3 - 2
lør. 22.08
16.00
Exeter City
2 - 0
lør. 15.08
16.00
Accrington Stanley
2 - 2
lør. 08.08
16.00
Crewe Alexandra
2 - 1
lør. 01.08
13.30
Accrington Stanley
0 - 0
tirs. 28.07
20.30
Accrington Stanley
1 - 0
lør. 25.07
16.00
Chorley
0 - 3
fre. 17.07
20.30
Bradford City
1 - 0
lør. 11.07
16.00
Accrington Stanley
0 - 0
lør. 02.05
16.00
Oldham Athletic
3 - 0
lør. 25.04
16.00
Accrington Stanley
3 - 3
lør. 18.04
13.30
Swindon Town
2 - 2
tirs. 14.04
20.45
Colchester United
2 - 1
lør. 11.04
16.00
Accrington Stanley
1 - 2
man. 06.04
16.00
Gillingham
2 - 0
fre. 03.04
16.00
Accrington Stanley
2 - 0
#16League Two
Statistik
Form
Seneste 10
LDDLLLWLLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)0.90
Indkasseret (gns.)2.10
Total (gns.)3.00
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.560%
Over 3.530%
Begge scorer
BTTS Ja40%
BTTS Nej60%
Resultater
Sejr10%
Uafgjort20%
Tab70%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål50%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.30
1H Over 0.520%
1H Over 1.510%
1H BTTS10%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.00
2H Over 0.550%
2H Over 1.520%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.60
Total (gns.)10.00
Over 8.560%
Over 9.560%
Over 10.560%
Kort
Hold (gns.)2.10
Total (gns.)3.60
Over 2.560%
Over 3.550%
Over 4.530%
Statistik
K28
V7
U11
T10
MF37
MI36
Clean sheets9
Gns. mål scoret1.3
Gns. mål imod1.3
League Two
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 14 | 6 | 3 | 5 | 23 | 25 | -2 | 21 | |
| 6 | 14 | 5 | 5 | 4 | 24 | 18 | +6 | 20 | |
| 7 | 14 | 5 | 5 | 4 | 24 | 21 | +3 | 20 | |
| 8 | 14 | 5 | 5 | 4 | 20 | 19 | +1 | 20 | |
| 9 | 14 | 4 | 7 | 3 | 23 | 17 | +6 | 19 | |
| 10 | 14 | 5 | 4 | 5 | 24 | 21 | +3 | 19 | |
| 11 | 14 | 4 | 7 | 3 | 19 | 17 | +2 | 19 | |
| 12 | 14 | 5 | 4 | 5 | 11 | 9 | +2 | 19 | |
| 13 | 14 | 5 | 4 | 5 | 15 | 17 | -2 | 19 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.