Spanien

Celta de Vigo
Grundlagt 1923Estadio de Balaídos(25.000)
Celta de Vigo lige nu
Celta de Vigo har vundet 8, spillet 10 uafgjort og tabt 10 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 34-33.
I La Liga ligger holdet nr. 10 med 12 point efter 11 kampe.
I Europa League ligger holdet nr. 27 med 3 point efter 4 kampe.
Næste kamp er Celta de Vigo – Levante søndag 8. november kl. 18.30 (La Liga).
Seneste resultat: Celta de Vigo 1-2 Union Saint-Gilloise (Europa League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 28 | ||
| 13 | 29 | ||
| 25 | 26 | ||
| 25 | 29 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 31 | ||
| 3 | 35 | ||
| 4 | 22 | ||
| 5 | 26 | ||
| 12 | Manu Fernández | 25 | |
| 15 | 26 | ||
| 17 | 24 | ||
| 20 | 23 | ||
| 22 | 31 | ||
| 24 | 25 | ||
| 29 | 22 | ||
| - | 26 | ||
| - | 29 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 23 | ||
| 8 | 22 | ||
| 8 | 23 | ||
| 14 | 30 | ||
| 21 | 35 | ||
| 22 | 22 | ||
| - | 28 | ||
| - | 23 | ||
| - | 25 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 33 | ||
| 9 | 27 | ||
| 10 | 39 | ||
| 11 | 25 | ||
| 15 | 25 | ||
| 16 | 23 | ||
| 18 | 28 | ||
| 19 | 22 | ||
| 23 | 23 | ||
| 24 | 24 | ||
| 39 | 20 | ||
| - | 27 |
Kampe
søn. 08.11
18.30
Celta de Vigo
vs
fre. 13.11
21.00
Salamanca CF UDS
vs
Resultater
tors. 05.11
21.00
Celta de Vigo
1 - 2
lør. 31.10
16.15
Rayo Vallecano
3 - 0
søn. 25.10
16.15
Celta de Vigo
0 - 0
tors. 22.10
21.00
Celtic
1 - 2
søn. 18.10
16.15
Celta de Vigo
2 - 1
tors. 15.10
21.00
Celta de Vigo
1 - 2
søn. 11.10
14.00
Elche
0 - 0
lør. 19.09
18.30
Celta de Vigo
5 - 0
ons. 16.09
18.45
Omonia Nicosia
1 - 0
søn. 13.09
14.00
Celta de Vigo
1 - 1
man. 07.09
19.00
Getafe
1 - 1
tors. 03.09
21.00
Real Sociedad
0 - 0
søn. 30.08
21.30
Celta de Vigo
0 - 2
tors. 27.08
20.30
Celta de Vigo
1 - 2
lør. 22.08
19.30
Valencia
0 - 0
lør. 08.08
21.00
Napoli
1 - 1
ons. 05.08
20.00
Sassuolo
1 - 4
ons. 29.07
11.00
Celta de Vigo
2 - 2
lør. 25.07
19.00
Celta de Vigo
1 - 0
lør. 18.07
20.30
Sporting Braga
2 - 2
lør. 23.05
21.00
Celta de Vigo
1 - 0
søn. 17.05
19.00
Athletic Club
1 - 1
tirs. 12.05
19.00
Celta de Vigo
2 - 3
lør. 09.05
18.30
Atlético Madrid
0 - 1
søn. 03.05
14.00
Celta de Vigo
3 - 1
søn. 26.04
21.00
Villarreal
2 - 1
ons. 22.04
21.30
FC Barcelona
1 - 0
tors. 16.04
18.45
Celta de Vigo
1 - 3
#16Europa League
Statistik
Form
Seneste 10
LLWDWWDWLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.30
Indkasseret (gns.)1.50
Total (gns.)2.80
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.560%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja70%
BTTS Nej30%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort20%
Tab40%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.00
1H Over 0.580%
1H Over 1.540%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.80
2H Over 0.5100%
2H Over 1.590%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.20
Total (gns.)6.80
Over 8.520%
Over 9.510%
Over 10.50%
Kort
Hold (gns.)2.90
Total (gns.)4.60
Over 2.580%
Over 3.560%
Over 4.550%
Statistik
K28
V8
U10
T10
MF34
MI33
Clean sheets8
Gns. mål scoret1.2
Gns. mål imod1.2
La Liga
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 11 | 10 | 0 | 1 | 46 | 12 | +34 | 30 | |
| 2 | 11 | 9 | 1 | 1 | 22 | 8 | +14 | 28 | |
| 3 | 11 | 9 | 0 | 2 | 28 | 10 | +18 | 27 | |
| 4 | 11 | 7 | 2 | 2 | 18 | 15 | +3 | 23 | |
| 5 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20 | 20 | 0 | 19 | |
| 6 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17 | 19 | -2 | 17 | |
| 7 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14 | 10 | +4 | 15 | |
| 8 | 11 | 3 | 5 | 3 | 15 | 14 | +1 | 14 | |
| 9 | 11 | 3 | 3 | 5 | 15 | 15 | 0 | 12 | |
| 10 | 11 | 2 | 6 | 3 | 10 | 10 | 0 | 12 | |
| 11 | 11 | 3 | 3 | 5 | 15 | 17 | -2 | 12 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15 | 20 | -5 | 12 | |
| 13 | 11 | 3 | 3 | 5 | 8 | 16 | -8 | 12 | |
| 14 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13 | 14 | -1 | 11 | |
| 15 | 11 | 3 | 2 | 6 | 11 | 22 | -11 | 11 | |
| 16 | 11 | 3 | 2 | 6 | 15 | 29 | -14 | 11 | |
| 17 | 11 | 2 | 4 | 5 | 14 | 18 | -4 | 10 | |
| 18 | 11 | 2 | 4 | 5 | 16 | 21 | -5 | 10 | |
| 19 | 11 | 2 | 3 | 6 | 8 | 17 | -9 | 9 | |
| 20 | 11 | 0 | 5 | 6 | 8 | 21 | -13 | 5 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.