Spanien

Villarreal
Grundlagt 1923Estadio de la Cerámica(23.500)
Villarreal lige nu
Villarreal har vundet 9, spillet 3 uafgjort og tabt 12 af de seneste 24 kampe, med en målscore på 42-42.
I La Liga ligger holdet nr. 10 med 12 point efter 11 kampe.
I Champions League ligger holdet nr. 28 med 3 point efter 4 kampe.
Næste kamp er Villarreal – Getafe søndag 8. november kl. 18.30 (La Liga).
Seneste resultat: Villarreal 0-6 Paris Saint Germain (Champions League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 25 | ||
| 13 | 28 | ||
| 13 | 24 | ||
| 25 | 25 | ||
| 25 | 36 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 25 | ||
| 3 | 22 | ||
| 5 | 22 | ||
| 6 | 21 | ||
| 8 | 28 | ||
| 12 | 23 | ||
| 15 | 24 | ||
| 20 | 25 | ||
| 23 | 27 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 21 | ||
| 14 | 30 | ||
| 16 | 33 | ||
| 18 | 27 | ||
| 24 | 22 | ||
| 37 | Carlos Macià | 18 | |
| - | 26 | ||
| - | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 34 | ||
| 9 | 26 | ||
| 10 | 23 | ||
| 11 | 22 | ||
| 11 | 27 | ||
| 17 | 27 | ||
| 19 | 31 | ||
| 21 | 26 | ||
| 22 | 33 | ||
| 32 | Hugo López | 19 | |
| 33 | 21 | ||
| - | 25 | ||
| - | 22 |
Resultater
tirs. 03.11
21.00
Villarreal
0 - 6
fre. 30.10
21.00
Villarreal
0 - 1
tirs. 27.10
21.00
Manacor
0 - 5
lør. 24.10
18.30
Valencia
1 - 2
tirs. 20.10
21.00
Liverpool
4 - 3
lør. 17.10
16.15
Villarreal
0 - 0
tirs. 13.10
21.00
Villarreal
3 - 1
lør. 10.10
21.00
Real Madrid
1 - 0
søn. 20.09
18.30
Villarreal
3 - 1
tors. 17.09
21.30
Málaga
1 - 3
man. 14.09
21.00
Villarreal
1 - 2
tirs. 08.09
21.00
Borussia Dortmund
3 - 2
lør. 05.09
21.00
Villarreal
2 - 3
fre. 28.08
21.30
Deportivo Alavés
1 - 0
søn. 23.08
17.00
Atlético Madrid
2 - 2
søn. 16.08
17.00
Racing Santander
2 - 2
lør. 08.08
20.00
Galatasaray
1 - 2
ons. 05.08
10.00
Villarreal
1 - 0
lør. 01.08
20.00
Lens
3 - 1
lør. 25.07
18.00
PSV
1 - 3
fre. 17.07
20.45
Benfica
2 - 0
søn. 24.05
21.00
Villarreal
5 - 1
søn. 17.05
19.00
Rayo Vallecano
2 - 0
ons. 13.05
19.00
Villarreal
2 - 3
#35Champions League
Statistik
Form
Seneste 8
LLLLLLDL
Kampe spillet: 8
Mål
Scoret (gns.)0.63
Indkasseret (gns.)2.25
Total (gns.)2.88
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.575%
Over 2.563%
Over 3.538%
Begge scorer
BTTS Ja38%
BTTS Nej63%
Resultater
Sejr0%
Uafgjort13%
Tab88%
Andet
Clean sheet0%
Uden mål63%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.00
1H Over 0.575%
1H Over 1.525%
1H BTTS0%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.88
2H Over 0.5100%
2H Over 1.575%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.38
Total (gns.)6.75
Over 8.525%
Over 9.525%
Over 10.513%
Kort
Hold (gns.)2.50
Total (gns.)4.38
Over 2.588%
Over 3.563%
Over 4.550%
Statistik
K24
V9
U3
T12
MF42
MI42
Clean sheets3
Gns. mål scoret1.8
Gns. mål imod1.8
La Liga
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 11 | 10 | 0 | 1 | 46 | 12 | +34 | 30 | |
| 2 | 11 | 9 | 1 | 1 | 22 | 8 | +14 | 28 | |
| 3 | 11 | 9 | 0 | 2 | 28 | 10 | +18 | 27 | |
| 4 | 11 | 7 | 2 | 2 | 18 | 15 | +3 | 23 | |
| 5 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20 | 20 | 0 | 19 | |
| 6 | 12 | 5 | 3 | 4 | 17 | 19 | -2 | 18 | |
| 7 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14 | 10 | +4 | 15 | |
| 8 | 11 | 3 | 5 | 3 | 15 | 14 | +1 | 14 | |
| 9 | 12 | 3 | 4 | 5 | 15 | 17 | -2 | 13 | |
| 10 | 11 | 3 | 3 | 5 | 15 | 15 | 0 | 12 | |
| 11 | 11 | 2 | 6 | 3 | 10 | 10 | 0 | 12 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15 | 20 | -5 | 12 | |
| 13 | 11 | 3 | 3 | 5 | 8 | 16 | -8 | 12 | |
| 14 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13 | 14 | -1 | 11 | |
| 15 | 11 | 3 | 2 | 6 | 11 | 22 | -11 | 11 | |
| 16 | 11 | 3 | 2 | 6 | 15 | 29 | -14 | 11 | |
| 17 | 11 | 2 | 4 | 5 | 14 | 18 | -4 | 10 | |
| 18 | 11 | 2 | 4 | 5 | 16 | 21 | -5 | 10 | |
| 19 | 11 | 2 | 3 | 6 | 8 | 17 | -9 | 9 | |
| 20 | 11 | 0 | 5 | 6 | 8 | 21 | -13 | 5 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.