England

Doncaster Rovers
Grundlagt 1879The Keepmoat Stadium(15.231)
Doncaster Rovers lige nu
Doncaster Rovers har vundet 8, spillet 7 uafgjort og tabt 12 af de seneste 27 kampe, med en målscore på 36-41.
I League One ligger holdet nr. 20 med 12 point efter 13 kampe.
Næste kamp er Doncaster Rovers – Leyton Orient lørdag 14. november kl. 16.00 (League One).
Seneste resultat: Kidderminster Harriers 3-0 Doncaster Rovers (FA Cup).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 34 | ||
| 1 | 21 | ||
| 29 | 23 | ||
| 41 | Jacob Bryant | 19 | |
| 42 | 22 | ||
| - | Jake Oram | - |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 30 | ||
| 3 | 32 | ||
| 5 | 33 | ||
| 6 | 23 | ||
| 12 | 33 | ||
| 16 | 23 | ||
| 23 | 29 | ||
| 25 | Bayley McCann | 20 | |
| 27 | 22 | ||
| 40 | Kasper Williams | 19 | |
| - | Will Flint | 20 | |
| - | Bobby Faulkner | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 27 | ||
| 8 | 26 | ||
| 15 | 28 | ||
| 18 | 31 | ||
| 20 | 21 | ||
| 21 | 26 | ||
| 22 | 26 | ||
| 33 | Ben Close | 30 | |
| - | 20 | ||
| - | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 28 | ||
| 9 | 29 | ||
| 10 | 33 | ||
| 11 | Leon Ayinde | 22 | |
| 17 | 26 | ||
| 19 | 22 | ||
| 19 | 25 | ||
| 47 | 30 |
Resultater
lør. 07.11
16.00
Kidderminster Harriers
3 - 0
lør. 31.10
16.00
Milton Keynes Dons
6 - 1
tirs. 27.10
20.45
Luton Town
3 - 1
lør. 24.10
16.00
Doncaster Rovers
2 - 0
tirs. 20.10
20.45
Doncaster Rovers
0 - 2
lør. 17.10
16.00
Leicester City
2 - 1
lør. 10.10
16.00
Doncaster Rovers
1 - 0
lør. 19.09
16.00
Peterborough United
0 - 2
lør. 12.09
16.00
AFC Wimbledon
1 - 0
lør. 05.09
16.00
Doncaster Rovers
2 - 3
tirs. 01.09
20.45
Doncaster Rovers
1 - 1
lør. 29.08
16.00
Stevenage
2 - 2
tirs. 25.08
20.30
Doncaster Rovers
1 - 3
lør. 22.08
13.30
Doncaster Rovers
0 - 0
lør. 15.08
16.00
Mansfield Town
2 - 1
lør. 08.08
16.00
Stockport County
1 - 1
lør. 01.08
16.00
Doncaster Rovers
0 - 1
ons. 29.07
20.30
Doncaster Rovers
0 - 2
lør. 25.07
17.00
Gainsborough Trinity
0 - 0
lør. 25.07
13.00
Harrogate Town
2 - 2
lør. 18.07
16.00
Linfield
0 - 2
tors. 16.07
20.30
Glenavon
0 - 5
tirs. 14.07
20.30
Doncaster Rovers
4 - 2
lør. 02.05
16.00
Peterborough United
1 - 3
lør. 25.04
13.30
Doncaster Rovers
1 - 1
tirs. 21.04
20.45
Doncaster Rovers
0 - 2
lør. 18.04
16.00
Northampton Town
1 - 3
#14League One
Statistik
Form
Seneste 10
WDLWWLLWWD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.00
Indkasseret (gns.)1.00
Total (gns.)2.00
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.560%
Over 2.530%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja30%
BTTS Nej70%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort20%
Tab30%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål40%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.40
1H Over 0.550%
1H Over 1.50%
1H BTTS0%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.00
2H Over 0.570%
2H Over 1.530%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.30
Total (gns.)8.60
Over 8.550%
Over 9.530%
Over 10.520%
Kort
Hold (gns.)2.10
Total (gns.)3.60
Over 2.590%
Over 3.530%
Over 4.520%
Statistik
K27
V8
U7
T12
MF36
MI41
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.3
Gns. mål imod1.5
League One
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 17 | 13 | +4 | 16 | |
| 17 | 12 | 3 | 5 | 4 | 13 | 14 | -1 | 14 | |
| 18 | 13 | 3 | 4 | 6 | 9 | 21 | -12 | 13 | |
| 19 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17 | 21 | -4 | 12 | |
| 20 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14 | 22 | -8 | 12 | |
| 21 | 14 | 3 | 2 | 9 | 11 | 22 | -11 | 11 | |
| 22 | 13 | 2 | 4 | 7 | 11 | 23 | -12 | 10 | |
| 23 | 12 | 2 | 3 | 7 | 12 | 22 | -10 | 9 | |
| 24 | 13 | 2 | 3 | 8 | 13 | 33 | -20 | 9 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.