Sverige

Falkenberg
Grundlagt 1928Falcon Alkoholfri Arena(6.214)
Form
Opdateret
Falkenberg lige nu
Falkenberg har vundet 7, spillet 3 uafgjort og tabt 3 af de seneste 13 kampe, med en målscore på 19-8.
I Superettan ligger holdet nr. 2 med 54 point efter 29 kampe.
Seneste resultat: Helsingborg 1-0 Falkenberg (Superettan).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 29 | ||
| 31 | G. Lillienberg | 22 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 26 | ||
| 4 | 26 | ||
| 5 | N. Hansson | 26 | |
| 6 | 25 | ||
| 8 | N. Bertilsson | 24 | |
| 17 | 22 | ||
| 23 | 26 | ||
| - | A. Rupia-Ellis | 21 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | N. Lundgren | 21 | |
| 17 | L. Sibelius | 24 | |
| 18 | L. Sangaré | 24 | |
| 28 | 26 | ||
| 30 | G. Aguda | 28 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | Albin Andersson | 26 | |
| 10 | Elias Mohammad | - | |
| 10 | Leonardo Farah Shahin | 23 | |
| 11 | H. Källström | 23 | |
| 14 | William Videhult | 24 | |
| 14 | I. Shears | 26 | |
| 19 | O. Lindberg | 26 | |
| 21 | Lion Beqiri | 20 | |
| 22 | V. Ekblom | 28 | |
| 29 | Hugo Komano | 26 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
lør. 07.11
15.00
Helsingborg
1 - 0
lør. 31.10
17.00
Falkenberg
2 - 1
man. 26.10
19.05
Örebro
1 - 0
lør. 11.07
15.00
Falkenberg
1 - 2
ons. 03.06
17.30
Falkenberg
0 - 0
lør. 28.03
13.00
Falkenberg
1 - 0
lør. 21.03
14.00
Falkenberg
4 - 1
lør. 14.02
13.00
Helsingborg
1 - 2
lør. 07.02
13.00
Falkenberg
1 - 1
lør. 31.01
13.00
Falkenberg
3 - 0
lør. 31.01
13.00
Utsikten
0 - 0
lør. 24.01
13.00
Falkenberg
1 - 0
lør. 17.01
13.00
Falkenberg
4 - 0
#2Superettan
Statistik
Form
Seneste 3
LWL
Kampe spillet: 3
Mål
Scoret (gns.)0.67
Indkasseret (gns.)1.00
Total (gns.)1.67
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.533%
Over 2.533%
Over 3.50%
Begge scorer
BTTS Ja33%
BTTS Nej67%
Resultater
Sejr33%
Uafgjort0%
Tab67%
Andet
Clean sheet0%
Uden mål67%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.33
2. halvleg
2H Mål (gns.)1.67
Hjørnespark
Hold (gns.)4.67
Total (gns.)7.33
Over 8.533%
Over 9.533%
Over 10.533%
Kort
Hold (gns.)1.00
Total (gns.)1.67
Over 2.533%
Over 3.50%
Over 4.50%
Statistik
K13
V7
U3
T3
MF19
MI8
Clean sheets6
Gns. mål scoret1.5
Gns. mål imod0.6
Superettan
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 29 | 20 | 5 | 4 | 61 | 18 | +43 | 65 | |
| 2 | 29 | 16 | 6 | 7 | 54 | 39 | +15 | 54 | |
| 3 | 29 | 13 | 9 | 7 | 48 | 37 | +11 | 48 | |
| 4 | 29 | 12 | 12 | 5 | 38 | 29 | +9 | 48 | |
| 5 | 29 | 13 | 8 | 8 | 48 | 34 | +14 | 47 | |
| 6 | 29 | 12 | 9 | 8 | 50 | 38 | +12 | 45 | |
| 7 | 29 | 14 | 3 | 12 | 49 | 45 | +4 | 45 | |
| 8 | 29 | 11 | 9 | 9 | 45 | 49 | -4 | 42 | |
| 9 | 29 | 11 | 8 | 10 | 47 | 38 | +9 | 41 | |
| 10 | 29 | 10 | 5 | 14 | 38 | 48 | -10 | 35 | |
| 11 | 29 | 8 | 8 | 13 | 37 | 51 | -14 | 32 | |
| 12 | 29 | 7 | 10 | 12 | 37 | 42 | -5 | 31 | |
| 13 | 29 | 6 | 11 | 12 | 32 | 44 | -12 | 29 | |
| 14 | 29 | 5 | 12 | 12 | 31 | 44 | -13 | 27 | |
| 15 | 29 | 6 | 8 | 15 | 46 | 57 | -11 | 26 | |
| 16 | 29 | 6 | 1 | 22 | 21 | 69 | -48 | 19 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.