Örebro lige nu
Örebro har vundet 5, spillet 7 uafgjort og tabt 2 af de seneste 14 kampe, med en målscore på 19-10.
I Superettan ligger holdet nr. 13 med 29 point efter 29 kampe.
Seneste resultat: Örebro 1-1 Öster (Superettan).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 30 | Buster Runheim | 20 | |
| 75 | 23 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 3 | Victor Sandberg | 19 | |
| 4 | 25 | ||
| 11 | 28 | ||
| 12 | Dino Salihovic | 23 | |
| 15 | Lowe Astvald | 21 | |
| 16 | 26 | ||
| 22 | 21 | ||
| 32 | John Stenberg | 34 | |
| - | Max Watson | 30 | |
| - | Oskar Käck | 22 | |
| - | 30 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 5 | Jacob Ortmark | 29 | |
| 7 | Erik Andersson | 29 | |
| 8 | 24 | ||
| 21 | 28 | ||
| 24 | Wessam Dukhan | 21 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | S. Wikman | 24 | |
| 9 | Antonio Yakoub | 24 | |
| 14 | Hasan Dana | 19 | |
| 17 | 33 | ||
| 18 | Erman Hrastovina | 20 | |
| 19 | Blessing Asumang | 20 | |
| 23 | Kim Dickson | 24 | |
| 99 | 35 | ||
| - | Chovanie Amatkarijo | 27 | |
| - | 27 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
lør. 07.11
15.00
Örebro
1 - 1
man. 02.11
19.05
Landskrona
2 - 1
man. 26.10
19.05
Örebro
1 - 0
tirs. 20.10
19.00
Norrköping
2 - 2
lør. 28.03
16.00
AIK
3 - 1
lør. 28.03
13.00
Örebro
0 - 0
lør. 21.03
15.00
Värnamo
0 - 3
lør. 14.03
13.00
Örebro
2 - 2
lør. 14.02
13.00
Örebro
0 - 0
fre. 13.02
15.00
Liepāja
0 - 3
lør. 07.02
16.00
Örebro
2 - 0
søn. 01.02
13.00
Örebro
0 - 0
lør. 24.01
13.00
Örebro
3 - 0
lør. 12.07
15.00
Östersunds FK
0 - 0
#13Superettan
Statistik
Form
Seneste 4
DLWD
Kampe spillet: 4
Mål
Scoret (gns.)1.25
Indkasseret (gns.)1.25
Total (gns.)2.50
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.575%
Over 2.550%
Over 3.525%
Begge scorer
BTTS Ja75%
BTTS Nej25%
Resultater
Sejr25%
Uafgjort50%
Tab25%
Andet
Clean sheet25%
Uden mål0%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.75
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.50
Hjørnespark
Hold (gns.)4.75
Total (gns.)9.25
Over 8.550%
Over 9.550%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)2.00
Total (gns.)4.00
Over 2.575%
Over 3.550%
Over 4.525%
Statistik
K14
V5
U7
T2
MF19
MI10
Clean sheets9
Gns. mål scoret1.4
Gns. mål imod0.7
Superettan
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 29 | 20 | 5 | 4 | 61 | 18 | +43 | 65 | |
| 2 | 29 | 16 | 6 | 7 | 54 | 39 | +15 | 54 | |
| 3 | 29 | 13 | 9 | 7 | 48 | 37 | +11 | 48 | |
| 4 | 29 | 12 | 12 | 5 | 38 | 29 | +9 | 48 | |
| 5 | 29 | 13 | 8 | 8 | 48 | 34 | +14 | 47 | |
| 6 | 29 | 12 | 9 | 8 | 50 | 38 | +12 | 45 | |
| 7 | 29 | 14 | 3 | 12 | 49 | 45 | +4 | 45 | |
| 8 | 29 | 11 | 9 | 9 | 45 | 49 | -4 | 42 | |
| 9 | 29 | 11 | 8 | 10 | 47 | 38 | +9 | 41 | |
| 10 | 29 | 10 | 5 | 14 | 38 | 48 | -10 | 35 | |
| 11 | 29 | 8 | 8 | 13 | 37 | 51 | -14 | 32 | |
| 12 | 29 | 7 | 10 | 12 | 37 | 42 | -5 | 31 | |
| 13 | 29 | 6 | 11 | 12 | 32 | 44 | -12 | 29 | |
| 14 | 29 | 5 | 12 | 12 | 31 | 44 | -13 | 27 | |
| 15 | 29 | 6 | 8 | 15 | 46 | 57 | -11 | 26 | |
| 16 | 29 | 6 | 1 | 22 | 21 | 69 | -48 | 19 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
