Ungarn

Ferencvárosi
Grundlagt 1899Groupama Aréna(22.000)
Form
Opdateret
Ferencvárosi lige nu
Ferencvárosi har vundet 18, spillet 6 uafgjort og tabt 6 af de seneste 30 kampe, med en målscore på 50-33.
I Europa League ligger holdet nr. 3 med 12 point efter 4 kampe.
Seneste resultat: AC Milan 0-2 Ferencvárosi (Europa League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 27 | ||
| 29 | 37 | ||
| 33 | L. Őri | 23 | |
| 63 | D. Radnóti | 20 | |
| 90 | 35 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 27 | ||
| 5 | 25 | ||
| 14 | 30 | ||
| 20 | 29 | ||
| 21 | 32 | ||
| 22 | 26 | ||
| 28 | 26 | ||
| 54 | Olivér Nagy | 23 | |
| 77 | 26 | ||
| - | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 31 | ||
| 8 | 31 | ||
| 15 | 28 | ||
| 17 | 24 | ||
| 18 | Á. Bagi | 20 | |
| 23 | 28 | ||
| 36 | 29 | ||
| 47 | 31 | ||
| 64 | 21 | ||
| 66 | 28 | ||
| 72 | Á. Madarász | 19 | |
| 76 | 21 | ||
| 88 | 29 | ||
| - | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 31 | ||
| 10 | Jonathan Levi | 30 | |
| 11 | 25 | ||
| 15 | 27 | ||
| 16 | 32 | ||
| 19 | 27 | ||
| 26 | B. Gólik | 18 | |
| 30 | 22 | ||
| 32 | 25 | ||
| 40 | 28 | ||
| 68 | Zétény Varga | 20 | |
| 70 | 25 | ||
| 74 | Szilárd Szabó | 20 | |
| 75 | 26 | ||
| - | 28 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
tors. 05.11
18.45
AC Milan
0 - 2
tors. 22.10
18.45
Ferencvárosi
4 - 1
tors. 15.10
21.00
Ferencvárosi
2 - 1
tors. 17.09
21.00
Celtic
1 - 3
tors. 27.08
20.30
Ferencvárosi
4 - 0
tors. 20.08
19.00
Trabzonspor
0 - 1
tors. 13.08
19.00
Górnik Zabrze
1 - 1
lør. 08.08
19.00
Ferencvárosi
1 - 2
ons. 05.08
20.15
Ferencvárosi
1 - 0
tors. 30.07
20.30
Ferencvárosi
2 - 2
tors. 23.07
20.00
FC Twente
1 - 2
tors. 16.07
20.15
Ferencvárosi
3 - 0
tors. 09.07
20.00
Vojvodina
1 - 2
ons. 01.07
17.30
Qarabağ
0 - 1
ons. 18.03
16.30
Sporting Braga
4 - 0
tors. 12.03
21.00
Ferencvárosi
2 - 0
tors. 26.02
18.45
Ferencvárosi
2 - 0
tors. 19.02
21.00
Ludogorets
2 - 1
tors. 29.01
21.00
Nottingham Forest
4 - 0
tors. 22.01
21.00
Ferencvárosi
1 - 1
tors. 15.01
14.00
Ferencvárosi
1 - 1
man. 12.01
15.00
SK Rapid
1 - 0
lør. 10.01
14.00
Ferencvárosi
0 - 2
tors. 11.12
18.45
Ferencvárosi
2 - 1
tors. 27.11
18.45
Fenerbahçe
1 - 1
tors. 06.11
21.00
Ferencvárosi
3 - 1
tors. 23.10
18.45
Salzburg
2 - 3
tors. 02.10
21.00
Genk
0 - 1
tors. 25.09
21.00
Ferencvárosi
1 - 1
ons. 27.08
18.45
Qarabağ
2 - 3
#12Europa League
Statistik
Form
Seneste 10
LWWLLDWDWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.50
Indkasseret (gns.)1.60
Total (gns.)3.10
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.560%
Over 3.540%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort20%
Tab30%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål20%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.40
1H Over 0.580%
1H Over 1.540%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.10
2H Over 0.5100%
2H Over 1.590%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.70
Total (gns.)9.40
Over 8.570%
Over 9.550%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)2.40
Total (gns.)5.10
Over 2.590%
Over 3.560%
Over 4.550%
Statistik
K30
V18
U6
T6
MF50
MI33
Clean sheets9
Gns. mål scoret1.7
Gns. mål imod1.1
Europa League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 13 | 3 | +10 | 12 | |
| 2 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 12 | |
| 3 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 3 | +8 | 12 | |
| 4 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 10 | |
| 5 | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 4 | +7 | 10 | |
| 6 | 4 | 3 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 10 | |
| 7 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 1 | +7 | 9 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.