Belgien

Union Saint-Gilloise
Grundlagt 1897Stade Joseph Mariën(50.093)
Union Saint-Gilloise lige nu
Union Saint-Gilloise har vundet 19, spillet 6 uafgjort og tabt 4 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 79-35.
I Europa League ligger holdet nr. 4 med 10 point efter 4 kampe.
Næste kamp er Union Saint-Gilloise – Genk søndag 8. november kl. 18.30 (Jupiler Pro League).
Seneste resultat: Celta de Vigo 1-2 Union Saint-Gilloise (Europa League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 23 | ||
| 18 | 19 | ||
| 21 | 28 | ||
| 37 | 26 | ||
| 71 | 22 | ||
| 99 | 30 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 21 | ||
| 4 | Nohim Chibani | 23 | |
| 5 | 29 | ||
| 26 | 27 | ||
| 27 | 25 | ||
| 29 | Massiré Sylla | 21 | |
| 48 | 23 | ||
| 55 | Benjamin Garcia | 31 | |
| - | Denzel De Roeve | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 28 | ||
| 6 | 22 | ||
| 8 | 26 | ||
| 10 | 24 | ||
| 14 | 24 | ||
| 17 | 32 | ||
| 22 | 25 | ||
| 23 | 23 | ||
| 25 | 22 | ||
| 28 | 28 | ||
| 80 | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 24 | ||
| 9 | Mateo Biondic | 23 | |
| 11 | Guilherme Smith | 23 | |
| 12 | 25 | ||
| 13 | 26 | ||
| 20 | 22 | ||
| 21 | Ilan Hurtevent | 21 | |
| 30 | 25 | ||
| 38 | 22 | ||
| - | 24 |
Kampe
søn. 08.11
18.30
Union Saint-Gilloise
vs
Resultater
tors. 05.11
21.00
Celta de Vigo
1 - 2
lør. 31.10
20.45
SK Beveren
1 - 2
søn. 25.10
19.15
Union Saint-Gilloise
5 - 2
tors. 22.10
18.45
Union Saint-Gilloise
4 - 0
tors. 15.10
18.45
Union Saint-Gilloise
1 - 1
søn. 11.10
16.00
Union Saint-Gilloise
1 - 1
søn. 20.09
13.30
Antwerp
0 - 2
tors. 17.09
21.00
Viktoria Plzeň
0 - 3
lør. 12.09
20.45
Union Saint-Gilloise
5 - 0
lør. 05.09
16.00
Sporting Charleroi
2 - 3
ons. 02.09
20.30
Sint-Truiden
0 - 3
søn. 30.08
18.30
Union Saint-Gilloise
3 - 0
lør. 15.08
16.00
Union Saint-Gilloise
0 - 0
tirs. 11.08
18.00
Bodø / Glimt
3 - 2
lør. 08.08
20.45
Westerlo
1 - 5
tirs. 04.08
20.00
Union Saint-Gilloise
3 - 3
fre. 31.07
20.30
Club Brugge
1 - 1
lør. 25.07
17.00
Union Saint-Gilloise
2 - 1
fre. 24.07
13.30
Union Saint-Gilloise
4 - 1
lør. 18.07
12.30
PSV
7 - 3
lør. 11.07
14.00
Union Saint-Gilloise
2 - 1
søn. 05.07
13.00
Union Saint-Gilloise
4 - 0
tirs. 30.06
18.30
Diegem Sport
0 - 7
søn. 24.05
18.30
Union Saint-Gilloise
5 - 1
tors. 21.05
20.30
Gent
0 - 0
søn. 17.05
18.30
Club Brugge
5 - 0
søn. 10.05
18.30
Union Saint-Gilloise
3 - 0
lør. 02.05
20.45
Sint-Truiden
2 - 1
søn. 26.04
18.30
Anderlecht
1 - 3
#4Europa League
Statistik
Form
Seneste 4
WWDW
Kampe spillet: 4
Mål
Scoret (gns.)2.50
Indkasseret (gns.)0.50
Total (gns.)3.00
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.575%
Over 3.525%
Begge scorer
BTTS Ja50%
BTTS Nej50%
Resultater
Sejr75%
Uafgjort25%
Tab0%
Andet
Clean sheet50%
Uden mål0%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.25
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.00
Hjørnespark
Hold (gns.)2.50
Total (gns.)7.00
Over 8.525%
Over 9.525%
Over 10.525%
Kort
Hold (gns.)1.75
Total (gns.)3.50
Over 2.575%
Over 3.550%
Over 4.525%
Statistik
K29
V19
U6
T4
MF79
MI35
Clean sheets11
Gns. mål scoret2.7
Gns. mål imod1.2
Europa League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 13 | 3 | +10 | 12 | |
| 2 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 12 | |
| 3 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11 | 3 | +8 | 12 | |
| 4 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 10 | |
| 5 | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 4 | +7 | 10 | |
| 6 | 4 | 3 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 10 | |
| 7 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 1 | +7 | 9 | |
| 8 | 4 | 2 | 1 | 1 | 11 | 8 | +3 | 7 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.