Monaco

Monaco
Grundlagt 1919Stade Louis II.(18.523)
Monaco lige nu
Monaco har vundet 16, spillet 6 uafgjort og tabt 7 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 54-41.
I Ligue 1 ligger holdet nr. 7 med 15 point efter 9 kampe.
Næste kamp er Le Mans – Monaco søndag 8. november kl. 17.15 (Ligue 1).
Seneste resultat: Monaco 2-0 Nordsjælland (Conference League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 36 | ||
| 16 | 28 | ||
| 40 | 19 | ||
| 50 | 23 | ||
| - | Yanis Benchaouch | 20 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 25 | ||
| 4 | 27 | ||
| 5 | 30 | ||
| 12 | 29 | ||
| 13 | 21 | ||
| 15 | 32 | ||
| 20 | 22 | ||
| 20 | 23 | ||
| 22 | 27 | ||
| 25 | 28 | ||
| 72 | 22 | ||
| - | 25 | ||
| - | 20 | ||
| - | Ilane Touré | 20 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 29 | ||
| 8 | 33 | ||
| 10 | 30 | ||
| 15 | 22 | ||
| 17 | 21 | ||
| 23 | 20 | ||
| 27 | 27 | ||
| 28 | 22 | ||
| 37 | 22 | ||
| - | Pape Cabral | 19 | |
| - | 19 | ||
| - | Matthias Wamu Oyatambwe | 18 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 19 | ||
| 9 | 25 | ||
| 11 | 23 | ||
| 11 | 24 | ||
| 14 | 23 | ||
| 18 | 31 | ||
| 24 | 24 | ||
| 29 | 20 | ||
| 31 | 24 | ||
| - | 20 | ||
| - | 21 | ||
| - | 21 |
Resultater
tors. 05.11
21.00
Monaco
2 - 0
søn. 01.11
17.15
Paris
3 - 1
søn. 25.10
15.00
Monaco
1 - 1
tors. 22.10
21.00
Monaco
3 - 0
søn. 18.10
17.15
Lorient
1 - 0
tors. 15.10
18.45
CSKA Sofia
1 - 2
lør. 10.10
20.45
Monaco
2 - 2
fre. 18.09
20.45
Monaco
2 - 1
lør. 12.09
17.15
Strasbourg
1 - 1
fre. 04.09
21.05
Paris Saint Germain
1 - 2
søn. 30.08
20.45
Monaco
2 - 0
tors. 27.08
18.45
Monaco
4 - 1
søn. 23.08
17.15
Le Havre
0 - 1
tors. 20.08
20.00
Górnik Zabrze
2 - 3
fre. 14.08
20.30
Coventry City
2 - 0
søn. 09.08
15.30
Liverpool
2 - 3
tors. 06.08
20.00
Monaco
1 - 0
fre. 31.07
17.00
Monaco
2 - 2
lør. 25.07
20.30
Sporting CP
2 - 0
lør. 18.07
10.30
Monaco
5 - 2
søn. 17.05
21.00
Strasbourg
5 - 4
søn. 10.05
21.00
Monaco
0 - 1
lør. 02.05
19.00
Metz
1 - 2
lør. 25.04
21.05
Toulouse
2 - 2
søn. 19.04
15.00
Monaco
2 - 2
fre. 10.04
19.00
Paris
4 - 1
søn. 05.04
20.45
Monaco
2 - 1
søn. 22.03
15.00
Olympique Lyonnais
1 - 2
lør. 14.03
21.05
Monaco
2 - 0
#4Conference League
Statistik
Form
Seneste 5
WWWWW
Kampe spillet: 5
Mål
Scoret (gns.)2.80
Indkasseret (gns.)0.80
Total (gns.)3.60
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.580%
Over 3.540%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr100%
Uafgjort0%
Tab0%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål0%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.40
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.60
Hjørnespark
Hold (gns.)4.00
Total (gns.)11.00
Over 8.560%
Over 9.560%
Over 10.560%
Kort
Hold (gns.)1.40
Total (gns.)3.40
Over 2.580%
Over 3.560%
Over 4.50%
Statistik
K29
V16
U6
T7
MF54
MI41
Clean sheets6
Gns. mål scoret1.9
Gns. mål imod1.4
Ligue 1
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 9 | 6 | 2 | 1 | 21 | 10 | +11 | 20 | |
| 2 | 9 | 5 | 3 | 1 | 12 | 6 | +6 | 18 | |
| 3 | 9 | 5 | 2 | 2 | 15 | 7 | +8 | 17 | |
| 4 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16 | 10 | +6 | 17 | |
| 5 | 9 | 5 | 1 | 3 | 20 | 19 | +1 | 16 | |
| 6 | 9 | 5 | 0 | 4 | 20 | 13 | +7 | 15 | |
| 7 | 9 | 4 | 3 | 2 | 12 | 10 | +2 | 15 | |
| 8 | 9 | 4 | 2 | 3 | 13 | 12 | +1 | 14 | |
| 9 | 9 | 4 | 1 | 4 | 16 | 13 | +3 | 13 | |
| 10 | 9 | 3 | 3 | 3 | 16 | 12 | +4 | 12 | |
| 11 | 9 | 3 | 3 | 3 | 7 | 8 | -1 | 12 | |
| 12 | 9 | 2 | 4 | 3 | 12 | 13 | -1 | 10 | |
| 13 | 9 | 3 | 1 | 5 | 17 | 19 | -2 | 10 | |
| 14 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 15 | 9 | 2 | 2 | 5 | 9 | 17 | -8 | 8 | |
| 16 | 9 | 2 | 2 | 5 | 7 | 16 | -9 | 8 | |
| 17 | 9 | 1 | 4 | 4 | 11 | 18 | -7 | 7 | |
| 18 | 9 | 0 | 2 | 7 | 9 | 20 | -11 | 2 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.