England

Newcastle United
Grundlagt 1892St. James' Park(52.409)
Form
Opdateret
Newcastle United lige nu
Newcastle United har vundet 10, spillet 5 uafgjort og tabt 14 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 40-51.
I Premier League ligger holdet nr. 13 med 11 point efter 9 kampe.
Seneste resultat: Newcastle United 0-1 Everton (Premier League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 34 | ||
| 21 | 24 | ||
| 24 | 20 | ||
| 26 | 40 | ||
| 29 | 34 | ||
| 31 | Aidan Harris | 19 | |
| 32 | 28 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 3 | 22 | ||
| 4 | 26 | ||
| 5 | 34 | ||
| 12 | 25 | ||
| 30 | 24 | ||
| 33 | 34 | ||
| 37 | 22 | ||
| 37 | 24 | ||
| 51 | 19 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 24 | ||
| 7 | 30 | ||
| 8 | 20 | ||
| 8 | 26 | ||
| 14 | Sean Steur | 18 | |
| 28 | 27 | ||
| 39 | 28 | ||
| 40 | 24 | ||
| 41 | 25 | ||
| 67 | 20 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 30 | ||
| 10 | 23 | ||
| 11 | 28 | ||
| 17 | 20 | ||
| 19 | 24 | ||
| 23 | 31 | ||
| 27 | 24 | ||
| - | 19 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
man. 02.11
21.00
Newcastle United
0 - 1
tors. 29.10
20.45
Everton
3 - 1
søn. 25.10
15.00
Crystal Palace
0 - 2
lør. 17.10
18.30
Newcastle United
0 - 1
man. 12.10
21.00
Coventry City
4 - 1
lør. 19.09
16.00
Newcastle United
2 - 1
man. 14.09
21.00
Leeds United
4 - 1
tirs. 08.09
21.00
Millwall
0 - 1
lør. 05.09
13.30
Newcastle United
2 - 2
lør. 29.08
18.30
Tottenham Hotspur
0 - 2
ons. 26.08
20.45
Newcastle United
3 - 2
søn. 23.08
17.30
Newcastle United
2 - 2
søn. 16.08
17.00
Newcastle United
1 - 1
lør. 15.08
16.00
Newcastle United
1 - 2
ons. 12.08
18.15
Newcastle United
1 - 3
lør. 08.08
21.00
Valencia
1 - 2
ons. 29.07
20.30
Bristol City
4 - 1
lør. 25.07
13.30
Gateshead
1 - 1
lør. 18.07
14.00
Newcastle United
3 - 0
søn. 24.05
17.00
Fulham
2 - 0
søn. 17.05
18.30
Newcastle United
3 - 1
søn. 10.05
15.00
Nottingham Forest
1 - 1
lør. 02.05
16.00
Newcastle United
3 - 1
lør. 25.04
18.30
Arsenal
1 - 0
lør. 18.04
16.00
Newcastle United
1 - 2
søn. 12.04
15.00
Crystal Palace
2 - 1
søn. 22.03
13.00
Newcastle United
1 - 2
ons. 18.03
18.45
FC Barcelona
7 - 2
lør. 14.03
18.30
Chelsea
0 - 1
#12Premier League
Statistik
Form
Seneste 10
LWDWLLLLWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.30
Indkasseret (gns.)1.30
Total (gns.)2.60
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.580%
Over 2.560%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja70%
BTTS Nej30%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort10%
Tab50%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål20%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.20
1H Over 0.560%
1H Over 1.540%
1H BTTS30%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.60
2H Over 0.580%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.80
Total (gns.)8.60
Over 8.560%
Over 9.540%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)2.00
Total (gns.)4.70
Over 2.590%
Over 3.580%
Over 4.540%
Statistik
K29
V10
U5
T14
MF40
MI51
Clean sheets5
Gns. mål scoret1.4
Gns. mål imod1.8
Premier League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 9 | 8 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 24 | |
| 2 | 9 | 7 | 0 | 2 | 20 | 10 | +10 | 21 | |
| 3 | 9 | 6 | 1 | 2 | 24 | 7 | +17 | 19 | |
| 4 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19 | 15 | +4 | 16 | |
| 5 | 10 | 4 | 4 | 2 | 12 | 10 | +2 | 16 | |
| 6 | 9 | 4 | 3 | 2 | 11 | 9 | +2 | 15 | |
| 7 | 9 | 3 | 5 | 1 | 16 | 9 | +7 | 14 | |
| 8 | 9 | 3 | 3 | 3 | 14 | 13 | +1 | 12 | |
| 9 | 9 | 3 | 3 | 3 | 10 | 10 | 0 | 12 | |
| 10 | 9 | 3 | 3 | 3 | 10 | 13 | -3 | 12 | |
| 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 11 | 10 | +1 | 11 | |
| 12 | 9 | 2 | 5 | 2 | 9 | 8 | +1 | 11 | |
| 13 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 15 | -3 | 11 | |
| 14 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14 | 18 | -4 | 11 | |
| 15 | 9 | 2 | 3 | 4 | 9 | 11 | -2 | 9 | |
| 16 | 10 | 3 | 0 | 7 | 10 | 19 | -9 | 9 | |
| 17 | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 15 | -5 | 7 | |
| 18 | 9 | 2 | 1 | 6 | 9 | 21 | -12 | 7 | |
| 19 | 9 | 1 | 3 | 5 | 6 | 12 | -6 | 6 | |
| 20 | 9 | 1 | 2 | 6 | 7 | 17 | -10 | 5 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.