England

Plymouth Argyle
Grundlagt 1886Home Park(19.500)
Plymouth Argyle lige nu
Plymouth Argyle har vundet 17, spillet 5 uafgjort og tabt 6 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 53-32.
I League One ligger holdet nr. 5 med 23 point efter 14 kampe.
Næste kamp er Sheffield Wednesday – Plymouth Argyle lørdag 14. november kl. 16.00 (League One).
Seneste resultat: Plymouth Argyle 4-0 Alvechurch (FA Cup).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | Murphy Cooper | 24 | |
| 13 | 21 | ||
| 21 | Luca Ashby-Hammond | 25 | |
| 21 | 22 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 25 | ||
| 3 | 26 | ||
| 4 | 27 | ||
| 5 | 29 | ||
| 6 | 25 | ||
| 8 | 36 | ||
| 15 | Alex Mitchell | 25 | |
| 22 | A. Hartridge | 27 | |
| 29 | 25 | ||
| 37 | 20 | ||
| 45 | 30 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 24 | ||
| 7 | 25 | ||
| 7 | 34 | ||
| 17 | 24 | ||
| 19 | 28 | ||
| 20 | 27 | ||
| 20 | 27 | ||
| 23 | 22 | ||
| 24 | 21 | ||
| 26 | Tegan Finn | 18 | |
| 38 | Seb Campbell | 17 | |
| 46 | 23 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 25 | ||
| 9 | W. Evans | 29 | |
| 10 | 25 | ||
| 11 | 30 | ||
| 14 | 20 | ||
| 18 | Owen Oseni | 23 | |
| 25 | 20 | ||
| 27 | 23 | ||
| 35 | 28 | ||
| 38 | Joseph Hatch | 20 |
Resultater
lør. 07.11
16.00
Plymouth Argyle
4 - 0
lør. 31.10
13.30
Plymouth Argyle
0 - 0
lør. 24.10
16.00
Cambridge United
2 - 3
tirs. 20.10
20.45
Stevenage
3 - 0
lør. 17.10
16.00
Plymouth Argyle
0 - 2
lør. 10.10
13.30
Plymouth Argyle
2 - 1
lør. 03.10
16.00
Leyton Orient
0 - 2
lør. 26.09
16.00
Plymouth Argyle
0 - 1
lør. 19.09
16.00
Blackpool
2 - 4
lør. 12.09
16.00
Plymouth Argyle
3 - 0
lør. 05.09
16.00
Doncaster Rovers
2 - 3
tirs. 01.09
20.45
Leicester City
2 - 0
lør. 29.08
16.00
Plymouth Argyle
2 - 0
tirs. 25.08
20.45
Plymouth Argyle
2 - 4
lør. 22.08
16.00
Wycombe Wanderers
1 - 1
lør. 15.08
16.00
Plymouth Argyle
1 - 3
man. 10.08
21.00
Plymouth Argyle
2 - 0
tirs. 04.08
20.30
Tavistock
1 - 4
lør. 01.08
15.00
Plymouth Argyle
0 - 0
lør. 25.07
16.00
Truro City
0 - 1
tirs. 21.07
20.30
Torquay United
0 - 1
lør. 18.07
16.00
Bath City
0 - 3
lør. 11.07
16.00
Plymouth Parkway
1 - 4
lør. 02.05
16.00
Northampton Town
2 - 3
lør. 25.04
16.00
Plymouth Argyle
2 - 1
tirs. 21.04
20.45
Bradford City
1 - 1
lør. 18.04
16.00
AFC Wimbledon
1 - 3
lør. 11.04
13.30
Plymouth Argyle
2 - 2
#8League One
Statistik
Form
Seneste 10
WWDWDWLWWD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)2.10
Indkasseret (gns.)1.20
Total (gns.)3.30
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.580%
Over 3.550%
Begge scorer
BTTS Ja80%
BTTS Nej20%
Resultater
Sejr60%
Uafgjort30%
Tab10%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål0%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.30
1H Over 0.5100%
1H Over 1.580%
1H BTTS60%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.30
2H Over 0.5100%
2H Over 1.590%
Hjørnespark
Hold (gns.)6.30
Total (gns.)10.90
Over 8.570%
Over 9.560%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)2.60
Total (gns.)5.00
Over 2.590%
Over 3.580%
Over 4.560%
Statistik
K28
V17
U5
T6
MF53
MI32
Clean sheets10
Gns. mål scoret1.9
Gns. mål imod1.1
League One
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 14 | 8 | 5 | 1 | 28 | 12 | +16 | 29 | |
| 2 | 14 | 8 | 2 | 4 | 26 | 14 | +12 | 26 | |
| 3 | 13 | 7 | 5 | 1 | 22 | 11 | +11 | 26 | |
| 4 | 14 | 7 | 3 | 4 | 27 | 21 | +6 | 24 | |
| 5 | 14 | 7 | 2 | 5 | 21 | 19 | +2 | 23 | |
| 6 | 14 | 6 | 4 | 4 | 25 | 15 | +10 | 22 | |
| 7 | 13 | 6 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 22 | |
| 8 | 14 | 5 | 6 | 3 | 21 | 21 | 0 | 21 | |
| 9 | 13 | 5 | 5 | 3 | 22 | 14 | +8 | 20 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.