Schweiz

Lugano
Grundlagt 1908Kybunpark(19.456)
Lugano lige nu
Lugano har vundet 22, spillet 4 uafgjort og tabt 2 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 74-26.
I Conference League ligger holdet nr. 1 med 9 point efter 3 kampe.
Næste kamp er St. Gallen – Lugano søndag 8. november kl. 14.00 (Super League).
Seneste resultat: Lugano 3-0 Kauno Žalgiris (Conference League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 26 | ||
| 13 | Serif Berbic | 24 | |
| 16 | 31 | ||
| 28 | Felix Gebhardt | 24 | |
| 99 | 21 | ||
| - | 23 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 27 | ||
| 4 | Damian Kelvin | 24 | |
| 6 | 27 | ||
| 7 | 34 | ||
| 17 | 26 | ||
| 18 | 24 | ||
| 26 | 22 | ||
| 44 | João Carbone | 21 | |
| 46 | 23 | ||
| - | Bekhruz Karimov | 19 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 8 | 29 | ||
| 14 | 27 | ||
| 19 | 23 | ||
| 21 | 24 | ||
| 23 | Gjan Ajdin | 19 | |
| 25 | 27 | ||
| 27 | 23 | ||
| 31 | Jason Parente | 20 | |
| 49 | Ilija Maslarov | 19 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 22 | ||
| 11 | 35 | ||
| 22 | 23 | ||
| 24 | Elias Pihlström | 20 | |
| 30 | Dereck Moncada | 18 | |
| 91 | 35 | ||
| - | 26 |
Kampe
søn. 08.11
14.00
St. Gallen
vs
lør. 21.11
18.00
Lugano
vs
Resultater
tors. 05.11
21.00
Lugano
3 - 0
søn. 01.11
16.30
Lugano
2 - 1
søn. 25.10
14.00
Thun
2 - 3
tors. 22.10
18.45
Getafe
2 - 5
tors. 15.10
18.45
Lugano
3 - 2
lør. 10.10
18.00
Lugano
4 - 0
fre. 02.10
11.30
Lugano
1 - 3
søn. 20.09
16.30
Lausanne Sport
0 - 4
ons. 16.09
19.00
Lugano
4 - 1
lør. 12.09
19.00
Lugano
2 - 2
søn. 06.09
16.30
Basel
1 - 3
tors. 03.09
20.30
Lugano
1 - 0
søn. 30.08
14.00
Sion
1 - 2
tors. 27.08
18.00
Maccabi Tel Aviv
1 - 1
tors. 20.08
20.30
Lugano
2 - 1
tors. 13.08
19.30
Nsí
2 - 2
søn. 09.08
14.00
Lugano
5 - 0
tors. 06.08
20.30
Lugano
2 - 0
søn. 02.08
16.30
Grasshopper
1 - 4
ons. 29.07
16.30
Dukagjini
1 - 5
søn. 26.07
16.30
Lugano
2 - 1
tors. 23.07
20.30
Lugano
1 - 0
fre. 17.07
20.15
Lugano
1 - 2
fre. 10.07
18.00
Heidenheim
0 - 1
tirs. 07.07
18.00
Memmingen
0 - 4
lør. 04.07
10.30
Lugano
1 - 1
lør. 27.06
10.30
Lugano
2 - 1
søn. 17.05
16.30
Lugano
4 - 0
#1Conference League
Statistik
Form
Seneste 9
WWWDWDWWW
Kampe spillet: 9
Mål
Scoret (gns.)2.67
Indkasseret (gns.)1.00
Total (gns.)3.67
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.589%
Over 2.567%
Over 3.544%
Begge scorer
BTTS Ja67%
BTTS Nej33%
Resultater
Sejr78%
Uafgjort22%
Tab0%
Andet
Clean sheet33%
Uden mål0%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.89
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.67
Hjørnespark
Hold (gns.)5.00
Total (gns.)9.67
Over 8.544%
Over 9.544%
Over 10.522%
Kort
Hold (gns.)1.78
Total (gns.)3.11
Over 2.556%
Over 3.544%
Over 4.544%
Statistik
K28
V22
U4
T2
MF74
MI26
Clean sheets10
Gns. mål scoret2.6
Gns. mål imod0.9
Conference League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 4 | +7 | 9 | |
| 2 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 | |
| 3 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 | 9 | |
| 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | |
| 5 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 | 7 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.