Østrig

Sturm Graz
Grundlagt 1909Merkur Arena(16.764)
Sturm Graz lige nu
Sturm Graz har vundet 15, spillet 7 uafgjort og tabt 7 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 57-36.
I Europa League ligger holdet nr. 24 med 4 point efter 4 kampe.
Næste kamp er Sturm Graz – Salzburg søndag 8. november kl. 17.00 (Admiral Bundesliga).
Seneste resultat: Sturm Graz 2-3 Celje (Europa League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 22 | Ammar Helac | 28 | |
| 40 | 22 | ||
| 41 | Elias Lorenz | 20 | |
| 53 | 22 | ||
| - | Christoph Wiener-Pucher | 20 | |
| - | 27 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 22 | ||
| 5 | 31 | ||
| 17 | 29 | ||
| 18 | 21 | ||
| 21 | Petar Petrović | 21 | |
| 22 | 26 | ||
| 23 | 21 | ||
| 24 | 29 | ||
| 27 | Luís Balbo | 20 | |
| 28 | Jürgen Heil | 29 | |
| 30 | 24 | ||
| 47 | 25 | ||
| - | 22 | ||
| - | 22 | ||
| - | David Burger | 21 | |
| - | Kristjan Bendra | 20 | |
| - | Jonas Wolf | 20 | |
| - | Bastian Tim Maierhofer | 19 | |
| - | Gabriel Haider | 24 | |
| - | 23 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 30 | ||
| 8 | Filip Rózga | 20 | |
| 10 | 30 | ||
| 15 | 23 | ||
| 19 | 24 | ||
| 25 | 35 | ||
| 39 | Luca Weinhandl | 17 | |
| 43 | Jacob Peter Hödl | 19 | |
| 78 | Valmir Matoshi | 23 | |
| 80 | 24 | ||
| - | 21 | ||
| - | 27 | ||
| - | 23 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 20 | ||
| 9 | 20 | ||
| 11 | Axel Kayombo | 20 | |
| 17 | 23 | ||
| 20 | 23 | ||
| 26 | Belmin Beganovic | 22 | |
| 32 | 22 | ||
| 36 | 21 | ||
| 44 | 21 | ||
| 77 | 26 | ||
| - | 23 |
Kampe
søn. 08.11
17.00
Sturm Graz
vs
Resultater
tors. 05.11
21.00
Sturm Graz
2 - 3
søn. 01.11
14.30
Wolfsberger AC
1 - 1
søn. 25.10
14.30
Sturm Graz
2 - 2
tors. 22.10
18.45
Sturm Graz
1 - 0
søn. 18.10
17.00
Sturm Graz
6 - 1
tors. 15.10
21.00
AFC Bournemouth
3 - 0
lør. 10.10
19.30
Austria Wien
0 - 2
fre. 02.10
13.00
Sturm Graz
3 - 1
søn. 20.09
17.00
Salzburg
3 - 0
ons. 16.09
21.00
Sturm Graz
0 - 0
søn. 13.09
17.00
Sturm Graz
2 - 1
søn. 30.08
17.00
SK Rapid
3 - 1
lør. 22.08
19.30
Sturm Graz
1 - 1
lør. 15.08
19.30
Sturm Graz
1 - 0
tirs. 11.08
20.30
Sturm Graz
0 - 1
lør. 08.08
19.30
Hartberg
0 - 2
ons. 05.08
20.00
Fenerbahçe
2 - 0
lør. 01.08
17.00
WSG Tirol
1 - 1
tirs. 28.07
20.45
Hearts
0 - 2
tirs. 21.07
20.30
Sturm Graz
4 - 0
ons. 15.07
17.00
Sturm Graz
1 - 0
lør. 11.07
17.00
Sturm Graz
5 - 1
ons. 08.07
18.00
Sturm Graz
4 - 1
fre. 03.07
02.00
Sturm Graz
2 - 2
tirs. 30.06
18.00
Sturm Graz
2 - 6
fre. 26.06
19.00
Sturm Graz
5 - 0
søn. 17.05
14.30
Sturm Graz
2 - 0
søn. 10.05
17.00
Hartberg
2 - 4
søn. 03.05
17.00
Salzburg
1 - 1
#26Europa League
Statistik
Form
Seneste 8
WLLLDLWL
Kampe spillet: 8
Mål
Scoret (gns.)0.63
Indkasseret (gns.)1.38
Total (gns.)2.00
Over/Under
Over 0.588%
Over 1.563%
Over 2.550%
Over 3.50%
Begge scorer
BTTS Ja38%
BTTS Nej63%
Resultater
Sejr25%
Uafgjort13%
Tab63%
Andet
Clean sheet25%
Uden mål50%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.88
1H Over 0.563%
1H Over 1.525%
1H BTTS13%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.00
2H Over 0.588%
2H Over 1.563%
Hjørnespark
Hold (gns.)2.75
Total (gns.)8.38
Over 8.550%
Over 9.550%
Over 10.525%
Kort
Hold (gns.)2.13
Total (gns.)4.25
Over 2.588%
Over 3.550%
Over 4.538%
Statistik
K29
V15
U7
T7
MF57
MI36
Clean sheets10
Gns. mål scoret2.0
Gns. mål imod1.2
Europa League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 4 | +5 | 5 | |
| 21 | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 | 5 | |
| 22 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 4 | |
| 23 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 4 | |
| 24 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 | 4 | |
| 25 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 9 | -4 | 4 | |
| 26 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 4 | |
| 27 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 6 | -2 | 3 | |
| 28 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 7 | -3 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.