Skotland

Falkirk
Grundlagt 1876Falkirk Community Stadium(7.937)
Falkirk lige nu
Falkirk har vundet 12, spillet 4 uafgjort og tabt 12 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 41-44.
I Scottish Premiership ligger holdet nr. 4 med 18 point efter 12 kampe.
Næste kamp er Hearts – Falkirk søndag 8. november kl. 16.00 (Scottish Premiership).
Seneste resultat: Falkirk 2-0 Celtic (Scottish Premiership).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 25 | ||
| 19 | 34 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 24 | ||
| 3 | 26 | ||
| 4 | 28 | ||
| 5 | 30 | ||
| 6 | 31 | ||
| 15 | 23 | ||
| 17 | 32 | ||
| 20 | 22 | ||
| 21 | 24 | ||
| 22 | 29 | ||
| 28 | 21 | ||
| 42 | 30 | ||
| - | 29 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 8 | 30 | ||
| 10 | 31 | ||
| 14 | 22 | ||
| 16 | Finley Barbrook | 21 | |
| 23 | 25 | ||
| 26 | 29 | ||
| 28 | Ben Krauhaus | 22 | |
| 29 | 28 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | Ben Parkinson | 21 | |
| 9 | 27 | ||
| 11 | 19 | ||
| 11 | Paul McGovern | 18 | |
| 12 | Ethan Laidlaw | 21 | |
| 16 | 22 | ||
| 18 | Joe Gardner | 21 | |
| 22 | Kyrell Wilson | 21 | |
| 24 | 22 | ||
| 24 | 20 | ||
| 27 | 26 | ||
| 30 | 22 | ||
| - | Aodhan Doherty | 20 | |
| - | 22 |
Resultater
søn. 01.11
14.00
Falkirk
2 - 0
ons. 28.10
20.45
Aberdeen
0 - 1
lør. 24.10
16.00
Falkirk
3 - 0
lør. 17.10
16.00
Hibernian
1 - 2
lør. 10.10
16.00
Falkirk
1 - 2
lør. 19.09
16.00
St. Johnstone
1 - 1
tirs. 15.09
20.45
Falkirk
2 - 1
lør. 05.09
16.00
Dundee United
1 - 1
ons. 02.09
21.00
Falkirk
1 - 2
lør. 29.08
16.00
Celtic
2 - 1
søn. 09.08
16.00
Motherwell
0 - 0
lør. 01.08
16.00
Falkirk
0 - 2
lør. 18.07
15.00
Falkirk
1 - 0
tirs. 07.07
20.30
Airdrieonians
1 - 2
lør. 16.05
13.30
Falkirk
2 - 5
ons. 13.05
21.00
Hearts
3 - 0
lør. 09.05
16.00
Falkirk
1 - 3
lør. 02.05
16.00
Falkirk
1 - 0
lør. 25.04
18.30
Celtic
3 - 1
søn. 12.04
13.00
Falkirk
3 - 6
lør. 04.04
16.00
Motherwell
2 - 3
lør. 21.03
16.00
Falkirk
1 - 2
lør. 14.03
16.00
Aberdeen
1 - 1
lør. 28.02
16.00
Falkirk
5 - 1
lør. 21.02
16.00
Hearts
1 - 0
lør. 14.02
16.00
Falkirk
2 - 3
ons. 11.02
20.45
Falkirk
1 - 0
ons. 04.02
20.45
Livingston
1 - 2
#6Scottish Premiership
Statistik
Form
Seneste 10
LLLLLLWWLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.80
Indkasseret (gns.)2.60
Total (gns.)4.40
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.580%
Over 3.560%
Begge scorer
BTTS Ja80%
BTTS Nej20%
Resultater
Sejr30%
Uafgjort10%
Tab60%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)2.40
1H Over 0.570%
1H Over 1.540%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)4.40
2H Over 0.5100%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)5.10
Total (gns.)9.60
Over 8.560%
Over 9.560%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)2.30
Total (gns.)4.30
Over 2.580%
Over 3.560%
Over 4.550%
Statistik
K28
V12
U4
T12
MF41
MI44
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.5
Gns. mål imod1.6
Scottish Premiership
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 9 | 1 | 2 | 27 | 10 | +17 | 28 | |
| 2 | 11 | 7 | 3 | 1 | 19 | 9 | +10 | 24 | |
| 3 | 11 | 6 | 2 | 3 | 24 | 17 | +7 | 20 | |
| 4 | 12 | 5 | 3 | 4 | 15 | 12 | +3 | 18 | |
| 5 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17 | 13 | +4 | 17 | |
| 6 | 11 | 4 | 4 | 3 | 16 | 16 | 0 | 16 | |
| 7 | 12 | 3 | 5 | 4 | 15 | 19 | -4 | 14 | |
| 8 | 12 | 4 | 2 | 6 | 12 | 20 | -8 | 14 | |
| 9 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14 | 20 | -6 | 12 | |
| 10 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12 | 14 | -2 | 11 | |
| 11 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13 | 28 | -15 | 9 | |
| 12 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11 | 17 | -6 | 8 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.