Skotland

Hibernian
Grundlagt 1875Easter Road Stadium(20.421)
Hibernian lige nu
Hibernian har vundet 10, spillet 5 uafgjort og tabt 14 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 40-36.
I Scottish Premiership ligger holdet nr. 12 med 8 point efter 11 kampe.
Næste kamp er Hibernian – Dundee United lørdag 21. november kl. 16.00 (Scottish Premiership).
Seneste resultat: Aberdeen 0-4 Hibernian (Scottish Premiership).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 30 | ||
| 13 | 31 | ||
| 31 | Murray Johnson | 21 | |
| 35 | Freddie Owens | 21 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 21 | ||
| 4 | 34 | ||
| 5 | 27 | ||
| 6 | 29 | ||
| 12 | 30 | ||
| 15 | 30 | ||
| 21 | 32 | ||
| 24 | 21 | ||
| 25 | 28 | ||
| 27 | Kanayo Megwa | 22 | |
| 33 | 26 | ||
| 42 | 25 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 8 | 23 | ||
| 11 | 33 | ||
| 14 | 22 | ||
| 17 | 30 | ||
| 19 | 30 | ||
| 20 | 20 | ||
| 22 | 29 | ||
| 23 | 26 | ||
| 24 | J. Devaney | 19 | |
| 28 | 28 | ||
| 28 | 20 | ||
| 30 | Jacob MacIntyre | 20 | |
| 32 | 26 | ||
| 47 | Azeem Abdulai | 23 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 20 | ||
| 9 | 24 | ||
| 9 | 21 | ||
| 10 | 33 | ||
| 18 | 25 | ||
| 22 | Ante Suto | 26 | |
| 44 | 22 |
Resultater
lør. 07.11
18.45
Aberdeen
0 - 4
ons. 28.10
20.45
St. Mirren
1 - 1
søn. 25.10
13.00
Hibernian
1 - 2
lør. 17.10
16.00
Hibernian
1 - 2
lør. 10.10
16.00
Dundee United
1 - 0
lør. 19.09
16.00
Hibernian
1 - 1
tirs. 15.09
20.45
Hibernian
0 - 1
søn. 06.09
16.00
St. Johnstone
2 - 1
tors. 03.09
20.45
Hibernian
1 - 3
søn. 30.08
16.00
Dundee
1 - 2
tors. 27.08
21.00
Hibernian
2 - 3
tors. 20.08
20.30
Gent
0 - 0
tors. 13.08
20.00
Skendija 79
0 - 0
søn. 09.08
17.00
Rangers
1 - 2
tors. 06.08
21.00
Hibernian
2 - 1
søn. 02.08
17.30
Hibernian
1 - 2
tors. 30.07
21.00
Hibernian
4 - 1
tors. 23.07
16.30
Malisheva
2 - 0
lør. 18.07
14.00
Hibernian
2 - 1
lør. 04.07
16.00
Cliftonville
1 - 5
tirs. 30.06
21.00
Shamrock Rovers
1 - 0
lør. 16.05
13.30
Hibernian
0 - 1
ons. 13.05
21.00
Rangers
1 - 2
lør. 09.05
16.00
Falkirk
1 - 3
søn. 03.05
13.00
Hibernian
1 - 2
søn. 26.04
17.30
Hibernian
1 - 2
lør. 11.04
16.00
Aberdeen
2 - 0
lør. 04.04
16.00
Hibernian
3 - 0
lør. 21.03
16.00
Motherwell
0 - 0
#5Scottish Premiership
Statistik
Form
Seneste 10
LLWWWWLLLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.30
Indkasseret (gns.)1.20
Total (gns.)2.50
Over/Under
Over 0.580%
Over 1.570%
Over 2.560%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja50%
BTTS Nej50%
Resultater
Sejr30%
Uafgjort30%
Tab40%
Andet
Clean sheet30%
Uden mål40%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.40
1H Over 0.560%
1H Over 1.530%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.50
2H Over 0.580%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)4.30
Total (gns.)10.60
Over 8.580%
Over 9.580%
Over 10.580%
Kort
Hold (gns.)3.30
Total (gns.)5.70
Over 2.590%
Over 3.580%
Over 4.560%
Statistik
K29
V10
U5
T14
MF40
MI36
Clean sheets5
Gns. mål scoret1.4
Gns. mål imod1.2
Scottish Premiership
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 9 | 1 | 2 | 27 | 10 | +17 | 28 | |
| 2 | 11 | 7 | 3 | 1 | 19 | 9 | +10 | 24 | |
| 3 | 11 | 6 | 2 | 3 | 24 | 17 | +7 | 20 | |
| 4 | 12 | 5 | 3 | 4 | 15 | 12 | +3 | 18 | |
| 5 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17 | 13 | +4 | 17 | |
| 6 | 11 | 4 | 4 | 3 | 16 | 16 | 0 | 16 | |
| 7 | 12 | 3 | 5 | 4 | 15 | 19 | -4 | 14 | |
| 8 | 12 | 4 | 2 | 6 | 12 | 20 | -8 | 14 | |
| 9 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14 | 20 | -6 | 12 | |
| 10 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12 | 14 | -2 | 11 | |
| 11 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13 | 28 | -15 | 9 | |
| 12 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11 | 17 | -6 | 8 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.