Belgien

Cercle Brugge
Grundlagt 1899Jan Breydelstadion(29.975)
Cercle Brugge lige nu
Cercle Brugge har vundet 8, spillet 8 uafgjort og tabt 13 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 43-56.
I Jupiler Pro League ligger holdet nr. 17 med 6 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Cercle Brugge – Westerlo fredag 20. november kl. 20.45 (Jupiler Pro League).
Seneste resultat: La Louvière 0-1 Cercle Brugge (Jupiler Pro League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 28 | ||
| 1 | 30 | ||
| 21 | 25 | ||
| 84 | 23 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 5 | 21 | ||
| 12 | 19 | ||
| 14 | 22 | ||
| 15 | 27 | ||
| 20 | 23 | ||
| 24 | 24 | ||
| 33 | Royer Caicedo | 20 | |
| 45 | 22 | ||
| 66 | 24 | ||
| - | 22 | ||
| - | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 22 | ||
| 8 | 22 | ||
| 10 | 28 | ||
| 17 | 21 | ||
| 19 | 19 | ||
| 28 | 33 | ||
| 42 | 22 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 21 | ||
| 9 | 21 | ||
| 10 | 22 | ||
| 11 | 20 | ||
| 13 | 28 | ||
| 17 | 20 | ||
| 20 | Abdoulie Manneh | 22 | |
| 22 | 21 | ||
| 23 | 21 | ||
| 41 | 19 | ||
| - | 20 |
Resultater
lør. 07.11
20.45
La Louvière
0 - 1
søn. 01.11
13.30
Cercle Brugge
2 - 1
søn. 25.10
19.15
Union Saint-Gilloise
5 - 2
lør. 10.10
16.00
Cercle Brugge
1 - 2
lør. 19.09
18.15
Sporting Charleroi
3 - 2
lør. 12.09
20.45
OH Leuven
1 - 1
søn. 06.09
13.30
Cercle Brugge
0 - 3
lør. 29.08
20.45
Cercle Brugge
0 - 1
søn. 23.08
18.30
Club Brugge
1 - 0
fre. 14.08
20.45
Cercle Brugge
3 - 3
lør. 08.08
18.15
Standard Liège
2 - 2
fre. 31.07
17.00
Monaco
2 - 2
lør. 25.07
14.00
Reims
3 - 0
lør. 11.07
13.00
Cercle Brugge
1 - 1
lør. 09.05
16.00
La Louvière
4 - 1
fre. 01.05
20.45
Cercle Brugge
2 - 3
fre. 24.04
20.45
Cercle Brugge
2 - 1
søn. 19.04
16.00
Dender
1 - 4
lør. 11.04
16.00
Cercle Brugge
3 - 0
lør. 04.04
16.00
Zulte-Waregem
2 - 2
søn. 22.03
18.30
Anderlecht
2 - 3
søn. 15.03
19.15
Cercle Brugge
1 - 3
søn. 08.03
19.15
Sint-Truiden
2 - 1
søn. 01.03
19.15
Cercle Brugge
0 - 0
fre. 20.02
20.45
Gent
0 - 1
søn. 15.02
13.30
Cercle Brugge
1 - 2
lør. 07.02
18.15
Sporting Charleroi
3 - 4
lør. 31.01
16.00
Cercle Brugge
0 - 4
søn. 25.01
16.00
Genk
1 - 1
#2Jupiler Pro League
Statistik
Form
Seneste 10
LLLLWWWWWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.90
Indkasseret (gns.)1.80
Total (gns.)3.70
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.590%
Over 2.590%
Over 3.560%
Begge scorer
BTTS Ja80%
BTTS Nej20%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort20%
Tab40%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.40
1H Over 0.580%
1H Over 1.540%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.70
2H Over 0.590%
2H Over 1.580%
Hjørnespark
Hold (gns.)6.20
Total (gns.)12.40
Over 8.5100%
Over 9.5100%
Over 10.590%
Kort
Hold (gns.)1.50
Total (gns.)3.10
Over 2.570%
Over 3.540%
Over 4.510%
Statistik
K29
V8
U8
T13
MF43
MI56
Clean sheets4
Gns. mål scoret1.5
Gns. mål imod1.9
Jupiler Pro League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 26 | 8 | +18 | 27 | |
| 2 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 7 | +22 | 26 | |
| 3 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19 | 6 | +13 | 25 | |
| 4 | 10 | 8 | 0 | 2 | 21 | 12 | +9 | 24 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 11 | +2 | 19 | |
| 6 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 14 | +4 | 15 | |
| 7 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 16 | +2 | 15 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 | +2 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 2 | 4 | 25 | 25 | 0 | 14 | |
| 10 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 18 | -5 | 12 | |
| 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 22 | -6 | 10 | |
| 13 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 14 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10 | 17 | -7 | 9 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 18 | 21 | -3 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 7 | |
| 17 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13 | 22 | -9 | 6 | |
| 18 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4 | 22 | -18 | 4 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.