Belgien

Lommel SK
Grundlagt 1937Soevereinstadion(8.000)
Form
Opdateret
Lommel SK lige nu
Lommel SK har vundet 14, spillet 7 uafgjort og tabt 9 af de seneste 30 kampe, med en målscore på 47-41.
I Jupiler Pro League ligger holdet nr. 8 med 15 point efter 10 kampe.
Seneste resultat: Antwerp 2-2 Lommel SK (Jupiler Pro League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 23 | ||
| 23 | Matthias Pieklak | 20 | |
| 33 | Rik Vercauteren | 25 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 21 | ||
| 3 | 26 | ||
| 4 | 28 | ||
| 4 | 26 | ||
| 5 | 29 | ||
| 13 | 22 | ||
| 14 | Jesper Tolinsson | 23 | |
| 25 | Josias Lama | 21 | |
| 34 | Henry Oware | 22 | |
| 57 | Filip Kujović | 21 | |
| 64 | Dominion Ohaka | 19 | |
| 79 | 22 | ||
| 99 | Kluiverth Aguilar | 23 | |
| - | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 8 | 31 | ||
| 15 | 29 | ||
| 18 | 21 | ||
| 19 | Théo Mununga | 19 | |
| 22 | 22 | ||
| 27 | 20 | ||
| 41 | 19 | ||
| 44 | 20 | ||
| - | 22 | ||
| - | 25 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 21 | ||
| 9 | 20 | ||
| 10 | 26 | ||
| 11 | Robin van Duiven | 20 | |
| 21 | 22 | ||
| 30 | 37 | ||
| 73 | Alexander Reumers | 19 | |
| 77 | Faniel Temesgen Tewelde | 20 | |
| 93 | Zalán Vancsa | 22 | |
| 98 | Mohamed Salah El Boukammiri | 22 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
lør. 07.11
20.45
Antwerp
2 - 2
søn. 01.11
18.30
Lommel SK
2 - 0
lør. 24.10
18.15
OH Leuven
vs
fre. 09.10
20.45
SK Beveren
1 - 3
lør. 19.09
20.45
Lommel SK
0 - 0
lør. 12.09
20.45
Union Saint-Gilloise
5 - 0
fre. 04.09
20.45
Lommel SK
0 - 1
lør. 29.08
20.45
Cercle Brugge
0 - 1
søn. 23.08
16.00
Lommel SK
4 - 0
søn. 16.08
19.15
Lommel SK
0 - 1
lør. 08.08
20.45
Sint-Truiden
1 - 1
fre. 24.07
14.00
ADO Den Haag
4 - 0
lør. 18.07
13.00
Lommel SK
2 - 1
ons. 15.07
11.00
OH Leuven
5 - 1
lør. 11.07
13.00
Cercle Brugge
1 - 1
tirs. 07.07
18.00
Kryvbas Kryvyi Rih
2 - 4
lør. 09.05
18.15
K. Beerschot V.A.
1 - 3
lør. 02.05
20.00
Lommel SK
3 - 1
man. 27.04
20.30
RFC Liège
1 - 2
tors. 23.04
20.30
Lommel SK
3 - 0
fre. 17.04
20.00
K. Beerschot V.A.
2 - 1
lør. 11.04
20.00
Lommel SK
0 - 1
lør. 04.04
20.00
Lommel SK
3 - 2
søn. 15.03
16.00
Lommel SK
3 - 1
ons. 11.03
20.00
Jong Gent
2 - 2
lør. 07.03
20.00
Lommel SK
1 - 1
søn. 01.03
16.00
Lommel SK
0 - 1
lør. 21.02
20.00
KSC Lokeren
2 - 3
lør. 14.02
16.00
Lommel SK
2 - 0
søn. 08.02
16.00
SK Beveren
2 - 0
#8Jupiler Pro League
Statistik
Form
Seneste 10
DWDWDLLWWL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.40
Indkasseret (gns.)1.20
Total (gns.)2.60
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.560%
Over 2.550%
Over 3.550%
Begge scorer
BTTS Ja30%
BTTS Nej70%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort30%
Tab30%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål40%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.90
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.60
Hjørnespark
Hold (gns.)4.40
Total (gns.)12.30
Over 8.590%
Over 9.580%
Over 10.570%
Kort
Hold (gns.)1.10
Total (gns.)3.10
Over 2.570%
Over 3.530%
Over 4.520%
Statistik
K30
V14
U7
T9
MF47
MI41
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.6
Gns. mål imod1.4
Jupiler Pro League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 26 | 8 | +18 | 27 | |
| 2 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 7 | +22 | 26 | |
| 3 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19 | 6 | +13 | 25 | |
| 4 | 10 | 8 | 0 | 2 | 21 | 12 | +9 | 24 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 11 | +2 | 19 | |
| 6 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 14 | +4 | 15 | |
| 7 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 16 | +2 | 15 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 | +2 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 2 | 4 | 25 | 25 | 0 | 14 | |
| 10 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 18 | -5 | 12 | |
| 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 22 | -6 | 10 | |
| 13 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 14 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10 | 17 | -7 | 9 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 18 | 21 | -3 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 7 | |
| 17 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13 | 22 | -9 | 6 | |
| 18 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4 | 22 | -18 | 4 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.