Belgien

Mechelen
Grundlagt 1904AFAS-stadion Achter de Kazerne(16.672)
Mechelen lige nu
Mechelen har vundet 5, spillet 8 uafgjort og tabt 16 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 30-54.
I Jupiler Pro League ligger holdet nr. 10 med 12 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Mechelen – Club Brugge lørdag 21. november kl. 20.45 (Jupiler Pro League).
Seneste resultat: OH Leuven 2-0 Mechelen (Jupiler Pro League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 29 | ||
| 13 | 29 | ||
| 15 | 19 | ||
| 32 | 19 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 2 | 23 | ||
| 3 | 24 | ||
| 4 | Gora Diouf | 23 | |
| 5 | 23 | ||
| 7 | 21 | ||
| 18 | Ian Struyf | 19 | |
| 20 | 21 | ||
| 22 | 20 | ||
| 23 | 18 | ||
| 33 | 26 | ||
| - | 26 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 25 | ||
| 8 | 23 | ||
| 10 | Maxim Kireev | 22 | |
| 11 | 22 | ||
| 17 | 21 | ||
| 26 | 32 | ||
| 30 | 21 | ||
| 34 | 24 | ||
| 39 | M. Decoene | 22 | |
| - | 24 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 23 | ||
| 12 | 28 | ||
| 14 | 32 | ||
| 16 | Adeshina Ayodele | 20 | |
| 17 | Cedric Van Meirvenne | 21 | |
| 21 | Halil Özdemir | 21 | |
| 27 | 23 | ||
| 28 | Bouke Boersma | 21 | |
| 34 | Mauro Lenaerts | 19 | |
| 38 | 24 |
Resultater
lør. 07.11
18.15
OH Leuven
2 - 0
ons. 04.11
20.30
KV Kortrijk
1 - 3
lør. 31.10
16.00
Mechelen
1 - 0
søn. 11.10
19.15
Mechelen
4 - 3
lør. 03.10
17.00
Mechelen
2 - 3
lør. 19.09
20.45
Lommel SK
0 - 0
fre. 11.09
20.45
Mechelen
0 - 1
lør. 05.09
18.15
Mechelen
0 - 4
lør. 29.08
16.00
La Louvière
2 - 2
lør. 22.08
18.15
Sporting Charleroi
2 - 0
søn. 16.08
18.30
Mechelen
3 - 3
søn. 09.08
13.30
Gent
2 - 0
lør. 01.08
16.30
Dunkerque
0 - 0
lør. 01.08
14.00
Dunkerque
0 - 0
lør. 25.07
14.00
Willem II
1 - 0
lør. 18.07
13.15
Mechelen
2 - 3
ons. 15.07
19.00
Mechelen
0 - 1
lør. 11.07
14.00
Mechelen
1 - 2
lør. 04.07
15.00
Mechelen
3 - 0
søn. 24.05
18.30
Sint-Truiden
3 - 0
tors. 21.05
20.30
Mechelen
2 - 2
søn. 17.05
13.30
Anderlecht
2 - 2
søn. 10.05
18.30
Union Saint-Gilloise
3 - 0
søn. 03.05
13.30
Mechelen
1 - 0
søn. 26.04
16.00
Mechelen
1 - 4
ons. 22.04
20.30
Club Brugge
6 - 1
lør. 18.04
20.45
Mechelen
1 - 2
søn. 12.04
13.30
Mechelen
0 - 1
man. 06.04
18.30
Gent
1 - 1
#6Jupiler Pro League
Statistik
Form
Seneste 10
LLDDDDLLWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)0.90
Indkasseret (gns.)2.40
Total (gns.)3.30
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.580%
Over 2.570%
Over 3.540%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr10%
Uafgjort30%
Tab60%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål30%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.40
1H Over 0.590%
1H Over 1.520%
1H BTTS10%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.30
2H Over 0.5100%
2H Over 1.580%
Hjørnespark
Hold (gns.)4.10
Total (gns.)8.40
Over 8.540%
Over 9.540%
Over 10.540%
Kort
Hold (gns.)1.90
Total (gns.)3.90
Over 2.570%
Over 3.550%
Over 4.530%
Statistik
K29
V5
U8
T16
MF30
MI54
Clean sheets6
Gns. mål scoret1.0
Gns. mål imod1.9
Jupiler Pro League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 26 | 8 | +18 | 27 | |
| 2 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 7 | +22 | 26 | |
| 3 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19 | 6 | +13 | 25 | |
| 4 | 10 | 8 | 0 | 2 | 21 | 12 | +9 | 24 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 11 | +2 | 19 | |
| 6 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 14 | +4 | 15 | |
| 7 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 16 | +2 | 15 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 | +2 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 2 | 4 | 25 | 25 | 0 | 14 | |
| 10 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 18 | -5 | 12 | |
| 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 22 | -6 | 10 | |
| 13 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 14 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10 | 17 | -7 | 9 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 18 | 21 | -3 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 7 | |
| 17 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13 | 22 | -9 | 6 | |
| 18 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4 | 22 | -18 | 4 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.