Belgien

Sporting Charleroi
Grundlagt 1904Stade du Pays de Charleroi(15.000)
Sporting Charleroi lige nu
Sporting Charleroi har vundet 15, spillet 5 uafgjort og tabt 9 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 49-37.
I Jupiler Pro League ligger holdet nr. 4 med 24 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Sporting Charleroi – Sint-Truiden lørdag 21. november kl. 16.00 (Jupiler Pro League).
Seneste resultat: Westerlo 1-5 Sporting Charleroi (Jupiler Pro League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 22 | ||
| 16 | Arthur Cremer | 26 | |
| 30 | 24 | ||
| 33 | 34 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 30 | ||
| 4 | 26 | ||
| 23 | 26 | ||
| 24 | 26 | ||
| 27 | 25 | ||
| 32 | 22 | ||
| 33 | 23 | ||
| 44 | 22 | ||
| 50 | R. Denuit | 24 | |
| 54 | Naël Lucas Piron | 18 | |
| 95 | 23 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 5 | 23 | ||
| 6 | 20 | ||
| 8 | 22 | ||
| 14 | 29 | ||
| 18 | Yassine Khalifi | 21 | |
| 19 | Isaac Ismaël Cissé | 20 | |
| 22 | 23 | ||
| 23 | Boubakar Dembaga | 20 | |
| 51 | Mory Kera | 18 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | Severin Nioule | 21 | |
| 9 | 22 | ||
| 9 | 24 | ||
| 10 | 25 | ||
| 17 | 29 | ||
| 20 | 23 | ||
| 21 | 28 | ||
| 25 | 25 | ||
| 28 | 22 |
Resultater
lør. 07.11
16.00
Westerlo
1 - 5
søn. 01.11
19.15
Sporting Charleroi
5 - 2
lør. 24.10
16.00
Antwerp
3 - 0
søn. 11.10
13.30
Standard Liège
0 - 1
lør. 19.09
18.15
Sporting Charleroi
3 - 2
søn. 13.09
18.30
Zulte-Waregem
0 - 1
lør. 05.09
16.00
Sporting Charleroi
2 - 3
lør. 29.08
18.15
KV Kortrijk
1 - 3
lør. 22.08
18.15
Sporting Charleroi
2 - 0
søn. 16.08
19.15
Lommel SK
0 - 1
søn. 09.08
16.00
Sporting Charleroi
3 - 1
lør. 01.08
19.00
Sporting Charleroi
2 - 3
lør. 25.07
18.30
Sporting Charleroi
2 - 1
lør. 25.07
12.00
Lens
2 - 2
fre. 17.07
13.30
Feyenoord
3 - 1
lør. 11.07
14.00
Sporting Charleroi
2 - 2
lør. 23.05
20.45
Standard Liège
0 - 2
tirs. 19.05
20.30
Sporting Charleroi
1 - 1
lør. 16.05
16.00
Sporting Charleroi
0 - 1
søn. 10.05
16.00
Antwerp
0 - 1
lør. 02.05
18.15
Sporting Charleroi
2 - 0
lør. 25.04
16.00
OH Leuven
0 - 2
tirs. 21.04
20.30
Genk
1 - 1
lør. 18.04
18.15
Sporting Charleroi
1 - 2
fre. 10.04
20.45
Sporting Charleroi
2 - 1
søn. 05.04
18.30
Westerlo
2 - 0
søn. 22.03
18.30
Zulte-Waregem
1 - 0
lør. 14.03
16.00
Sporting Charleroi
0 - 2
lør. 07.03
18.15
Dender
2 - 2
#3Jupiler Pro League
Statistik
Form
Seneste 10
WWDDLLWWWW
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.20
Indkasseret (gns.)0.80
Total (gns.)2.00
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.580%
Over 2.520%
Over 3.50%
Begge scorer
BTTS Ja40%
BTTS Nej60%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort20%
Tab30%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål20%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.50
1H Over 0.580%
1H Over 1.550%
1H BTTS40%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.00
2H Over 0.5100%
2H Over 1.5100%
Hjørnespark
Hold (gns.)5.70
Total (gns.)11.60
Over 8.590%
Over 9.580%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)2.50
Total (gns.)4.00
Over 2.560%
Over 3.560%
Over 4.560%
Statistik
K29
V15
U5
T9
MF49
MI37
Clean sheets8
Gns. mål scoret1.7
Gns. mål imod1.3
Jupiler Pro League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 26 | 8 | +18 | 27 | |
| 2 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 7 | +22 | 26 | |
| 3 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19 | 6 | +13 | 25 | |
| 4 | 10 | 8 | 0 | 2 | 21 | 12 | +9 | 24 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 11 | +2 | 19 | |
| 6 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 14 | +4 | 15 | |
| 7 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 16 | +2 | 15 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 | +2 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 2 | 4 | 25 | 25 | 0 | 14 | |
| 10 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 18 | -5 | 12 | |
| 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 22 | -6 | 10 | |
| 13 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 14 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10 | 17 | -7 | 9 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 18 | 21 | -3 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 7 | |
| 17 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13 | 22 | -9 | 6 | |
| 18 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4 | 22 | -18 | 4 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.