Belgien

La Louvière
Grundlagt 2017Stade du Tivoli(13.500)
La Louvière lige nu
La Louvière har vundet 7, spillet 7 uafgjort og tabt 15 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 37-53.
I Jupiler Pro League ligger holdet nr. 16 med 7 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Genk – La Louvière lørdag 21. november kl. 18.15 (Jupiler Pro League).
Seneste resultat: La Louvière 0-1 Cercle Brugge (Jupiler Pro League).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 24 | ||
| 16 | 20 | ||
| 21 | 28 | ||
| 71 | 21 | ||
| 91 | 18 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 24 | ||
| 4 | 32 | ||
| 5 | 26 | ||
| 18 | 27 | ||
| 19 | 23 | ||
| 22 | 26 | ||
| 25 | 23 | ||
| 26 | 25 | ||
| 33 | Salomon Patrick Amougou Nkoa | 27 | |
| 44 | 22 | ||
| 99 | 23 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 25 | ||
| 7 | 23 | ||
| 8 | 26 | ||
| 10 | Mame Ndiaga Wade | 24 | |
| 11 | 26 | ||
| 15 | 28 | ||
| 18 | 29 | ||
| 20 | 19 | ||
| 23 | 28 | ||
| 28 | 27 | ||
| 29 | 19 | ||
| 48 | 25 | ||
| 78 | 21 | ||
| 98 | 28 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 22 | ||
| 9 | Elias Filet | 24 | |
| 11 | 22 | ||
| 12 | 27 | ||
| 14 | 27 | ||
| 17 | 23 | ||
| 22 | 19 | ||
| 27 | 25 | ||
| 29 | 25 | ||
| 29 | 24 | ||
| 30 | 22 | ||
| 43 | 23 | ||
| 51 | 25 | ||
| 90 | Léandro Rousseau | 23 |
Resultater
lør. 07.11
20.45
La Louvière
0 - 1
søn. 01.11
19.15
Sporting Charleroi
5 - 2
lør. 24.10
20.45
La Louvière
3 - 0
lør. 10.10
18.15
La Louvière
1 - 4
fre. 02.10
12.00
Dunkerque
0 - 4
lør. 19.09
16.00
OH Leuven
2 - 0
søn. 13.09
19.15
La Louvière
3 - 0
lør. 05.09
20.45
Sint-Truiden
4 - 0
lør. 29.08
16.00
La Louvière
2 - 2
fre. 21.08
20.45
Standard Liège
2 - 0
søn. 16.08
16.00
La Louvière
1 - 2
søn. 09.08
18.30
Anderlecht
2 - 1
lør. 01.08
13.00
Eintracht Braunschweig
0 - 0
lør. 25.07
14.00
La Louvière
0 - 0
ons. 22.07
18.00
La Louvière
1 - 1
lør. 18.07
17.00
LOSC Lille
3 - 0
ons. 15.07
11.00
La Louvière
3 - 1
lør. 11.07
15.00
KSC Lokeren
2 - 3
lør. 11.07
15.00
La Louvière
vs
lør. 04.07
15.00
La Louvière
0 - 3
lør. 09.05
16.00
La Louvière
4 - 1
søn. 03.05
19.15
Dender
2 - 1
søn. 26.04
19.15
Zulte-Waregem
4 - 0
søn. 19.04
19.15
La Louvière
0 - 2
lør. 11.04
16.00
Cercle Brugge
3 - 0
man. 06.04
16.00
La Louvière
0 - 1
søn. 22.03
18.30
La Louvière
5 - 5
søn. 15.03
19.15
Cercle Brugge
1 - 3
fre. 06.03
20.45
La Louvière
0 - 0
#3Jupiler Pro League
Statistik
Form
Seneste 10
WWLLLLLLLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.40
Indkasseret (gns.)2.00
Total (gns.)3.40
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.580%
Over 2.560%
Over 3.540%
Begge scorer
BTTS Ja50%
BTTS Nej50%
Resultater
Sejr20%
Uafgjort30%
Tab50%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål50%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.70
1H Over 0.550%
1H Over 1.530%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.40
2H Over 0.570%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)6.00
Total (gns.)10.20
Over 8.570%
Over 9.560%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)1.70
Total (gns.)3.50
Over 2.570%
Over 3.540%
Over 4.520%
Statistik
K29
V7
U7
T15
MF37
MI53
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.3
Gns. mål imod1.8
Jupiler Pro League
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 26 | 8 | +18 | 27 | |
| 2 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 7 | +22 | 26 | |
| 3 | 10 | 8 | 1 | 1 | 19 | 6 | +13 | 25 | |
| 4 | 10 | 8 | 0 | 2 | 21 | 12 | +9 | 24 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 11 | +2 | 19 | |
| 6 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 14 | +4 | 15 | |
| 7 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 16 | +2 | 15 | |
| 8 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 | +2 | 15 | |
| 9 | 10 | 4 | 2 | 4 | 25 | 25 | 0 | 14 | |
| 10 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 18 | -5 | 12 | |
| 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 11 | |
| 12 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16 | 22 | -6 | 10 | |
| 13 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 10 | |
| 14 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10 | 17 | -7 | 9 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 18 | 21 | -3 | 8 | |
| 16 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13 | 23 | -10 | 7 | |
| 17 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13 | 22 | -9 | 6 | |
| 18 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4 | 22 | -18 | 4 |
Få 100% op til 1.000 kr.
Til CasinoMotoReklame
Min. +18 år • Reklame • Hjælpelinje: StopSpillet.dk • Selvudelukkelse via ROFUS.nu • Regler og vilkår gælder • Kun nye kunder • Min. indbetaling 100 kr. • 100% op til 1.000 kr. i bonus • Omsætningskrav 5x (indbetaling + bonus) • Min. odds 1,50 • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.