Tyrkiet

Süper Lig stillinger
- 8
- kommende kampe
- Næste kamp
- søn. 8. nov.
- Topscorer
- Gift Orban (9)
Sæsonoverblik
AI-genereretStatistik og tendenser
Sæson 2026/2027 · 91 kampe spillet
Kampe spillet
91
Mål pr. kamp
2,99
Over 2,5 mål
59,3 %
Begge hold scorer
46,2 %
Hjemmesejr
47,3 %
Uafgjort
17,6 %
Udesejr
35,2 %
Holdt buret rent
29,7 %
Hjørnespark pr. kamp
9,49
Gule kort pr. kamp
4,06
Der er spillet 91 kampe i Süper Lig i 2026/2027, og de er faldet ud med 2,99 mål i gennemsnit — et niveau, der ligger tæt på det normale niveau. Over 2,5 mål er gået ind i 59,3 % af kampene.
Begge hold har scoret i 46,2 % af kampene, og i 29,7 % har mindst det ene hold holdt buret rent. De to tal hænger sammen: jo flere kampe uden indkasserede mål, jo færre kampe hvor begge hold kommer på tavlen.
Resultaterne fordeler sig med 47,3 % hjemmesejre, 17,6 % uafgjorte og 35,2 % udesejre — altså en tydelig hjemmebanefordel.
Der er i gennemsnit 9,49 hjørnespark pr. kamp og 4,06 gule kort pr. kamp.
Tallene er faktiske frekvenser for de kampe, der er spillet i sæsonen. De beskriver, hvad der er sket — ikke hvad der kommer til at ske.
Stilling
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P | Form |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | VVVVV | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | TVVVU | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | VVVVV | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | VUVVT | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | UVTVT | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | TTVVV | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | VTVVT | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | VUVTT | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | TVVVV | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | VVTVU | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | TVVUV | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | TTTUV | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | UTTTU | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | VTTUT | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | TTVTU | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | TTTTT | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | VTTTT | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 | TTTTT |
Topscorere
| # | Spiller | Hold | Mål | Assists |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 9 | 4 | ||
| 2 | 9 | 3 | ||
| 3 | 8 | 3 | ||
| 4 | 8 | 1 | ||
| 5 | 7 | 2 | ||
| 6 | 7 | 1 |
Kampe
Ekspertspilforslag
Ermin Mahmic over 3,5 skud
7. nov.Ermin Mahmic over 2,5 skud
7. nov.Ermin Mahmic 2 skud
7. nov.Stilling
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P | Form |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | VVVVV | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | TVVVU | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | VVVVV | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | VUVVT | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | UVTVT | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | TTVVV | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | VTVVT | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | VUVTT | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | TVVVV | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | VVTVU | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | TVVUV | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | TTTUV | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | UTTTU | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | VTTUT | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | TTVTU | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | TTTTT | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | VTTTT | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 | TTTTT |
Resultater
Topscorere
| # | Spiller | Hold | Mål | Assists |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 9 | 4 | ||
| 2 | 9 | 3 | ||
| 3 | 8 | 3 | ||
| 4 | 8 | 1 | ||
| 5 | 7 | 2 | ||
| 6 | 7 | 1 | ||
| 7 | 7 | 0 | ||
| 8 | 6 | 1 | ||
| 9 | 6 | 1 | ||
| 10 | 5 | 1 | ||
| 11 | 4 | 4 | ||
| 12 | 4 | 3 | ||
| 13 | 4 | 2 | ||
| 14 | 4 | 2 | ||
| 15 | 4 | 1 | ||
| 16 | 4 | 1 | ||
| 17 | 4 | 1 | ||
| 18 | 3 | 6 | ||
| 19 | 3 | 3 | ||
| 20 | 3 | 1 | ||
| 21 | 3 | 0 | ||
| 22 | 3 | 0 | ||
| 23 | 2 | 4 | ||
| 24 | 2 | 4 | ||
| 25 | 2 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame