Tyrkiet

Samsunspor
Grundlagt 1965Stadyum Samsun(33.919)
Samsunspor lige nu
Samsunspor har vundet 12, spillet 4 uafgjort og tabt 13 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 43-51.
I Süper Lig ligger holdet nr. 17 med 4 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Galatasaray – Samsunspor lørdag 21. november kl. 14.00 (Süper Lig).
Seneste resultat: Samsunspor 1-0 Konyaspor (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 31 | ||
| 13 | Efe Yiğit Üstün | - | 18 |
| 25 | 27 | ||
| 71 | 28 | ||
| - | 23 | ||
| - | 20 | ||
| - | 21 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 23 | ||
| 4 | 27 | ||
| 6 | Ali Badra Diabaté | 19 | |
| 17 | 26 | ||
| 18 | 35 | ||
| 23 | 21 | ||
| 24 | 29 | ||
| 28 | 29 | ||
| 34 | 22 | ||
| 37 | 30 | ||
| 72 | 21 | ||
| - | 20 | ||
| - | Ali Tarkan | 20 | |
| - | - | 20 | |
| - | 23 | ||
| - | Igor Drapinski | 22 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 4 | 26 | ||
| 5 | 28 | ||
| 8 | 24 | ||
| 10 | 30 | ||
| 20 | 27 | ||
| 21 | Eyüp Değirmenci | - | 19 |
| 21 | 27 | ||
| 25 | Franck Atoen | 20 | |
| 29 | 28 | ||
| 42 | 22 | ||
| - | 22 | ||
| - | 21 | ||
| - | 35 | ||
| - | 21 | ||
| - | 26 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 28 | ||
| 11 | 32 | ||
| 14 | 26 | ||
| 30 | Saikuba Jarju | 18 | |
| 70 | Tahsin Bülbül | 20 | |
| - | 23 | ||
| - | 25 | ||
| - | Ebrima Ceesay | 20 | |
| - | 29 | ||
| - | - | 20 | |
| - | 22 | ||
| - | 30 | ||
| - | 25 | ||
| - | Oskar Öhlenschlaeger | 22 | |
| - | 25 | ||
| - | 24 | ||
| - | 27 |
Resultater
lør. 07.11
14.00
Samsunspor
1 - 0
søn. 01.11
14.00
İstanbul Başakşehir
5 - 2
lør. 24.10
18.00
Samsunspor
1 - 2
søn. 18.10
12.30
Kasımpaşa
4 - 1
lør. 10.10
15.00
Samsunspor
0 - 3
søn. 20.09
16.00
Erzurumspor FK
1 - 0
lør. 12.09
16.00
Samsunspor
1 - 5
søn. 06.09
19.00
Kocaelispor
1 - 0
søn. 30.08
20.30
Samsunspor
0 - 2
lør. 22.08
18.00
Rizespor
0 - 2
man. 17.08
20.30
Samsunspor
3 - 3
lør. 01.08
18.00
Westerlo
1 - 2
ons. 29.07
18.00
AEK Athens
1 - 2
lør. 25.07
14.00
La Louvière
0 - 0
ons. 22.07
14.00
Dunkerque
2 - 1
lør. 16.05
19.00
Samsunspor
3 - 0
lør. 09.05
19.00
İstanbul Başakşehir
3 - 0
lør. 02.05
19.00
Samsunspor
4 - 1
man. 27.04
16.00
Alanyaspor
2 - 3
søn. 19.04
16.00
Samsunspor
2 - 1
man. 13.04
19.00
Eyüpspor
1 - 2
tors. 09.04
19.00
Rizespor
4 - 1
søn. 05.04
13.30
Samsunspor
2 - 2
tors. 19.03
21.00
Rayo Vallecano
0 - 1
søn. 15.03
18.00
Samsunspor
2 - 1
tors. 12.03
18.45
Samsunspor
1 - 3
søn. 08.03
18.00
Fenerbahçe
3 - 2
søn. 01.03
18.00
Samsunspor
0 - 0
tors. 26.02
18.45
Samsunspor
4 - 0
#7Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
WLWWWWLDWL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)2.10
Indkasseret (gns.)1.80
Total (gns.)3.90
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.5100%
Over 3.550%
Begge scorer
BTTS Ja80%
BTTS Nej20%
Resultater
Sejr60%
Uafgjort10%
Tab30%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.70
1H Over 0.560%
1H Over 1.520%
1H BTTS10%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.90
2H Over 0.570%
2H Over 1.560%
Hjørnespark
Hold (gns.)5.30
Total (gns.)10.80
Over 8.570%
Over 9.550%
Over 10.540%
Kort
Hold (gns.)2.90
Total (gns.)5.50
Over 2.590%
Over 3.580%
Over 4.560%
Statistik
K29
V12
U4
T13
MF43
MI51
Clean sheets7
Gns. mål scoret1.5
Gns. mål imod1.8
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.