Tyrkiet

Çorum FK
Grundlagt 1997Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu(11.263)
Çorum FK lige nu
Çorum FK har vundet 18, spillet 4 uafgjort og tabt 7 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 55-33.
I Süper Lig ligger holdet nr. 7 med 16 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Çorum FK – Fenerbahçe søndag 8. november kl. 14.00 (Süper Lig).
Seneste resultat: Erzurumspor FK 1-3 Çorum FK (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 30 | ||
| 13 | 38 | ||
| 18 | 31 | ||
| 54 | Arif Simsir | 21 | |
| - | Mahmut Eren Güler | 22 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 32 | ||
| 4 | 23 | ||
| 5 | 25 | ||
| 6 | 26 | ||
| 11 | 32 | ||
| 15 | Arda Hilmi Sengul | 27 | |
| 22 | Hüseyin Bulut | 27 | |
| 23 | 34 | ||
| 24 | 20 | ||
| 39 | 35 | ||
| 78 | Kadir Seven | 23 | |
| 88 | 26 | ||
| 88 | 38 | ||
| - | Berkay Arı | 23 | |
| - | 36 | ||
| - | T. Rençber | - | 18 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 28 | ||
| 9 | 35 | ||
| 10 | 25 | ||
| 14 | 33 | ||
| 16 | 36 | ||
| 20 | Oğuz Gürbulak | 34 | |
| 20 | 30 | ||
| 30 | 29 | ||
| 42 | Kenan Fakili | 24 | |
| 92 | Atakan Cangöz | 34 | |
| - | 26 | ||
| - | 23 | ||
| - | Ferhat Yazgan | 34 | |
| - | Hasan Emre Yeşilyurt | 26 | |
| - | Atakan Akkaynak | 27 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 35 | ||
| 9 | 34 | ||
| 10 | 34 | ||
| 17 | E. Gürlük | 23 | |
| 18 | 30 | ||
| 19 | 28 | ||
| 23 | H. Akdoğan | - | 18 |
| 29 | 34 | ||
| 33 | 30 | ||
| 89 | 26 | ||
| 99 | 27 | ||
| - | Mert Aktas | 23 | |
| - | Burak Çoban | 32 | |
| - | 26 | ||
| - | Polat Abay | 23 | |
| - | 29 | ||
| - | Semih Akyıldız | 25 | |
| - | Dursun Batuhan Kuru | 20 | |
| - | 28 |
Resultater
lør. 31.10
11.30
Erzurumspor FK
1 - 3
søn. 25.10
17.00
Göztepe
2 - 0
fre. 16.10
19.00
Çorum FK
2 - 1
søn. 11.10
15.00
Gaziantep F.K.
0 - 3
lør. 19.09
16.00
Çorum FK
1 - 2
lør. 12.09
16.00
Samsunspor
1 - 5
søn. 06.09
16.00
Çorum FK
3 - 0
man. 31.08
20.30
Beşiktaş
6 - 2
lør. 22.08
18.00
Çorum FK
0 - 1
fre. 14.08
20.30
Galatasaray
2 - 2
fre. 15.05
19.00
Çorum FK
2 - 0
tors. 07.05
19.00
Çorum FK
1 - 0
lør. 02.05
15.00
Çorum FK
1 - 1
søn. 26.04
15.00
Sakaryaspor
0 - 4
søn. 19.04
15.00
Çorum FK
3 - 1
lør. 11.04
15.00
Pendikspor
1 - 1
tirs. 07.04
19.00
Çorum FK
1 - 1
fre. 03.04
19.00
Çorum FK
0 - 1
søn. 22.03
14.00
Iğdır FK
0 - 2
man. 16.03
14.00
Çorum FK
2 - 1
tors. 12.03
14.00
Boluspor
1 - 2
lør. 07.03
14.00
Çorum FK
3 - 1
man. 02.03
18.00
Manisa FK
0 - 1
søn. 22.02
14.00
Çorum FK
2 - 0
ons. 18.02
12.30
Serik Belediyespor
2 - 3
fre. 13.02
18.00
Çorum FK
2 - 3
lør. 07.02
14.00
Vanspor FK
3 - 1
lør. 31.01
14.00
Çorum FK
1 - 0
søn. 25.01
11.30
Sarıyer SK
1 - 2
#7Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
WLWWLWWLLD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)2.10
Indkasseret (gns.)1.60
Total (gns.)3.70
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.580%
Over 3.540%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort10%
Tab40%
Andet
Clean sheet20%
Uden mål20%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.50
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.70
Hjørnespark
Hold (gns.)3.70
Total (gns.)9.40
Over 8.560%
Over 9.550%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)2.10
Total (gns.)3.60
Over 2.580%
Over 3.550%
Over 4.530%
Statistik
K29
V18
U4
T7
MF55
MI33
Clean sheets9
Gns. mål scoret1.9
Gns. mål imod1.1
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.