Tyrkiet

Gençlerbirliği
Grundlagt 1923Eryaman Stadyumu(20.560)
Gençlerbirliği lige nu
Gençlerbirliği har vundet 7, spillet 6 uafgjort og tabt 15 af de seneste 28 kampe, med en målscore på 27-44.
I Süper Lig ligger holdet nr. 14 med 11 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Beşiktaş – Gençlerbirliği søndag 8. november kl. 19.00 (Süper Lig).
Seneste resultat: Gençlerbirliği 5-0 Alanyaspor (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 18 | 31 | ||
| 23 | 31 | ||
| 24 | 28 | ||
| 33 | 26 | ||
| 70 | 28 | ||
| - | 18 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 28 | ||
| 3 | 18 | ||
| 4 | 29 | ||
| 6 | 32 | ||
| 13 | 28 | ||
| 23 | 33 | ||
| 25 | - | 19 | |
| 53 | Ensar Çavuşoğlu | 24 | |
| 77 | 27 | ||
| 88 | 27 | ||
| 90 | 24 | ||
| - | - | 21 | |
| - | 36 | ||
| - | Berat Can Sebat | 23 | |
| - | 32 | ||
| - | 23 | ||
| - | 21 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 5 | 30 | ||
| 8 | 28 | ||
| 8 | 24 | ||
| 10 | 24 | ||
| 11 | 23 | ||
| 15 | 27 | ||
| 18 | 28 | ||
| 19 | 26 | ||
| 35 | 28 | ||
| 48 | 32 | ||
| 52 | Göktug Erdem | 23 | |
| 53 | 25 | ||
| - | 31 | ||
| - | Mikail Okyar | - | 27 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 29 | ||
| 7 | 25 | ||
| 10 | 32 | ||
| 14 | 31 | ||
| 22 | 26 | ||
| 29 | 31 | ||
| - | 23 | ||
| 99 | 17 | ||
| 99 | 21 | ||
| - | 21 | ||
| - | 26 | ||
| - | 31 |
Resultater
man. 02.11
18.00
Gençlerbirliği
5 - 0
søn. 25.10
14.00
Konyaspor
2 - 0
lør. 17.10
15.00
Gençlerbirliği
0 - 1
lør. 10.10
12.30
Gençlerbirliği
2 - 2
lør. 19.09
19.00
İstanbul Başakşehir
4 - 0
søn. 13.09
16.00
Gençlerbirliği
1 - 2
søn. 06.09
19.00
Trabzonspor
5 - 0
fre. 28.08
20.30
Gençlerbirliği
1 - 1
søn. 23.08
20.30
Göztepe
0 - 1
lør. 15.08
20.30
Gençlerbirliği
2 - 1
fre. 24.07
15.30
Kasımpaşa
3 - 0
søn. 17.05
19.00
Trabzonspor
0 - 3
lør. 09.05
19.00
Gençlerbirliği
3 - 2
søn. 03.05
19.00
Fatih Karagümrük
1 - 0
søn. 26.04
13.30
Gençlerbirliği
1 - 0
lør. 18.04
19.00
Gençlerbirliği
1 - 2
lør. 11.04
13.30
İstanbul Başakşehir
3 - 0
lør. 04.04
13.30
Gençlerbirliği
0 - 2
tors. 19.03
18.00
Konyaspor
1 - 0
søn. 15.03
18.00
Gençlerbirliği
0 - 2
man. 09.03
18.00
Alanyaspor
0 - 0
søn. 01.03
14.00
Gençlerbirliği
0 - 0
lør. 21.02
11.30
Eyüpspor
1 - 0
lør. 14.02
12.30
Gençlerbirliği
2 - 2
man. 09.02
18.00
Fenerbahçe
3 - 1
søn. 01.02
15.00
Gençlerbirliği
2 - 1
søn. 25.01
15.00
Antalyaspor
2 - 1
søn. 18.01
15.00
Gençlerbirliği
1 - 1
#14Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
WWLWLLLLLD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)0.80
Indkasseret (gns.)1.30
Total (gns.)2.10
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.560%
Over 2.540%
Over 3.510%
Begge scorer
BTTS Ja20%
BTTS Nej80%
Resultater
Sejr30%
Uafgjort10%
Tab60%
Andet
Clean sheet30%
Uden mål60%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.30
1H Over 0.560%
1H Over 1.540%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.10
2H Over 0.580%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.60
Total (gns.)8.70
Over 8.550%
Over 9.540%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)2.00
Total (gns.)4.60
Over 2.580%
Over 3.550%
Over 4.520%
Statistik
K28
V7
U6
T15
MF27
MI44
Clean sheets6
Gns. mål scoret1.0
Gns. mål imod1.6
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.