Tyrkiet

Gaziantep F.K.
Grundlagt 1988Gaziantep Stadyumu(33.502)
Gaziantep F.K. lige nu
Gaziantep F.K. har vundet 7, spillet 6 uafgjort og tabt 16 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 32-47.
I Süper Lig ligger holdet nr. 16 med 8 point efter 11 kampe.
Næste kamp er Gençlerbirliği – Gaziantep F.K. lørdag 21. november kl. 11.30 (Süper Lig).
Seneste resultat: Gaziantep F.K. 0-2 Kasımpaşa (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 20 | 26 | ||
| 25 | Kacper Tobiasz | 24 | |
| 71 | 26 | ||
| - | 33 | ||
| - | Y. Nacar | - | 19 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 31 | ||
| 4 | 28 | ||
| 5 | 28 | ||
| 14 | 31 | ||
| 18 | 29 | ||
| 22 | 28 | ||
| 23 | 26 | ||
| 23 | 24 | ||
| 77 | Sabahattin Destici | 26 | |
| 77 | 32 | ||
| 96 | Florin Ștefan | 30 | |
| - | 32 | ||
| - | 24 | ||
| - | 31 | ||
| - | 22 | ||
| - | M. Kalkan | - | 19 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 24 | ||
| 6 | 30 | ||
| 6 | Ulrich Meleke | 27 | |
| 7 | 29 | ||
| 8 | Victor Ntino-Emo Gidado | 22 | |
| 10 | 23 | ||
| 44 | 36 | ||
| 61 | 27 | ||
| - | 20 | ||
| - | Karamba Gassama | 21 | |
| - | 36 | ||
| - | Yusuf Delen | 21 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 9 | 28 | ||
| 9 | Trivante Stewart | 26 | |
| 11 | 26 | ||
| 19 | 35 | ||
| 22 | 24 | ||
| 27 | 23 | ||
| 28 | 26 | ||
| 32 | 22 | ||
| 46 | - | 18 | |
| 70 | 27 | ||
| 97 | 26 | ||
| - | 23 | ||
| - | 30 | ||
| - | 23 |
Resultater
fre. 06.11
18.00
Gaziantep F.K.
0 - 2
søn. 01.11
14.00
Trabzonspor
2 - 0
lør. 24.10
15.00
Gaziantep F.K.
1 - 3
søn. 18.10
18.00
İstanbul Başakşehir
2 - 1
søn. 11.10
15.00
Gaziantep F.K.
0 - 3
lør. 19.09
16.00
Kocaelispor
2 - 0
man. 14.09
19.00
Gaziantep F.K.
0 - 0
man. 07.09
19.00
Göztepe
2 - 4
lør. 29.08
20.30
Gaziantep F.K.
1 - 2
søn. 23.08
18.00
Eyüpspor
0 - 1
lør. 15.08
20.30
Gaziantep F.K.
1 - 1
man. 03.08
18.00
IMT Novi Beograd
0 - 3
tirs. 28.07
18.00
OFK Beograd
1 - 2
tors. 23.07
18.00
Voždovac
1 - 1
lør. 16.05
19.00
Gaziantep F.K.
1 - 2
lør. 09.05
19.00
Göztepe
2 - 1
fre. 01.05
19.00
Gaziantep F.K.
0 - 2
lør. 25.04
13.30
Eyüpspor
3 - 0
man. 20.04
19.00
Gaziantep F.K.
3 - 0
man. 13.04
19.00
Rizespor
2 - 1
lør. 04.04
16.00
Gaziantep F.K.
1 - 1
tirs. 17.03
18.00
Fenerbahçe
4 - 1
fre. 13.03
18.00
Antalyaspor
1 - 4
søn. 08.03
11.30
Gaziantep F.K.
1 - 1
søn. 01.03
18.00
Samsunspor
0 - 0
søn. 22.02
14.00
Gaziantep F.K.
1 - 2
søn. 15.02
12.30
Kocaelispor
3 - 0
man. 09.02
18.00
Gaziantep F.K.
2 - 1
søn. 01.02
15.00
Gençlerbirliği
2 - 1
#12Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
LLLLWLDLWD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.30
Indkasseret (gns.)1.80
Total (gns.)3.10
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.5100%
Over 2.570%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja70%
BTTS Nej30%
Resultater
Sejr20%
Uafgjort20%
Tab60%
Andet
Clean sheet10%
Uden mål20%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.00
1H Over 0.560%
1H Over 1.530%
1H BTTS30%
2. halvleg
2H Mål (gns.)3.10
2H Over 0.590%
2H Over 1.590%
Hjørnespark
Hold (gns.)5.30
Total (gns.)11.40
Over 8.580%
Over 9.570%
Over 10.550%
Kort
Hold (gns.)2.30
Total (gns.)4.30
Over 2.580%
Over 3.580%
Over 4.550%
Statistik
K29
V7
U6
T16
MF32
MI47
Clean sheets5
Gns. mål scoret1.1
Gns. mål imod1.6
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.