Tyrkiet

Erzurumspor FK
Grundlagt 2005Kazım Karabekir Stadyumu(4.500)
Erzurumspor FK lige nu
Erzurumspor FK har vundet 18, spillet 6 uafgjort og tabt 5 af de seneste 29 kampe, med en målscore på 56-25.
I Süper Lig ligger holdet nr. 11 med 14 point efter 10 kampe.
Næste kamp er Rizespor – Erzurumspor FK søndag 8. november kl. 11.30 (Süper Lig).
Seneste resultat: Erzurumspor FK 1-3 Çorum FK (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 37 | ||
| 17 | 28 | ||
| 31 | 26 | ||
| 98 | 23 | ||
| - | Serefhan Saglik | 21 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 26 | ||
| 2 | 24 | ||
| 3 | Yakup Kırtay | 23 | |
| 4 | 24 | ||
| 15 | Guram Giorbelidze | 30 | |
| 17 | 28 | ||
| 18 | 28 | ||
| 22 | 39 | ||
| 23 | Cengizhan Bayrak | 26 | |
| 25 | Ö. Kara | - | 19 |
| 53 | 37 | ||
| - | Emre Erdem | 24 | |
| - | Enes Yigit | 23 | |
| - | Fırat Şaşi | 24 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 6 | 25 | ||
| 8 | 26 | ||
| 11 | Murat Cem Akpinar | 27 | |
| 16 | 25 | ||
| 24 | 29 | ||
| 42 | 29 | ||
| 45 | Mert Önal | 22 | |
| 65 | Martín Vladimir Rodríguez Torrejón | 32 | |
| - | 25 | ||
| - | Eren Özdemir | 23 | |
| - | Enes Karakaş | 23 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | İlkan Sever | 22 | |
| 9 | Hüsamettin Yener | 31 | |
| 9 | 30 | ||
| 10 | 35 | ||
| 11 | 33 | ||
| 14 | Serkan Köse | 28 | |
| 19 | Ibrahim Diabaté | 26 | |
| 20 | 32 | ||
| 29 | 32 | ||
| 77 | 30 | ||
| 90 | 22 | ||
| 99 | Mustafa Fettahoglu | 25 |
Resultater
lør. 31.10
11.30
Erzurumspor FK
1 - 3
lør. 24.10
15.00
Gaziantep F.K.
1 - 3
lør. 17.10
12.30
Erzurumspor FK
2 - 0
lør. 10.10
15.00
Alanyaspor
0 - 0
søn. 20.09
16.00
Erzurumspor FK
1 - 0
fre. 11.09
19.00
Beşiktaş
3 - 0
lør. 05.09
16.00
Erzurumspor FK
1 - 0
fre. 28.08
20.30
Gençlerbirliği
1 - 1
fre. 21.08
20.30
Erzurumspor FK
0 - 4
søn. 16.08
20.30
Amed SK
3 - 0
fre. 17.07
15.00
Erzurumspor FK
0 - 0
lør. 02.05
15.00
Çorum FK
1 - 1
søn. 26.04
15.00
Erzurumspor FK
1 - 1
søn. 19.04
15.00
Bodrum FK
1 - 1
man. 13.04
16.00
Erzurumspor FK
2 - 0
tors. 09.04
19.00
İstanbulspor
0 - 1
lør. 04.04
15.00
Erzurumspor FK
2 - 1
søn. 22.03
17.00
Esenler Erokspor
0 - 2
søn. 15.03
11.30
Erzurumspor FK
3 - 0
ons. 11.03
14.00
Ümraniyespor
3 - 1
lør. 07.03
11.30
Erzurumspor FK
8 - 1
lør. 28.02
11.30
Vanspor FK
0 - 3
søn. 22.02
11.30
Erzurumspor FK
4 - 0
ons. 18.02
12.30
Keçiörengücü
1 - 2
lør. 14.02
11.30
Erzurumspor FK
7 - 0
man. 09.02
18.00
Sakaryaspor
0 - 1
lør. 31.01
11.30
Erzurumspor FK
4 - 0
lør. 24.01
17.00
Pendikspor
1 - 2
søn. 18.01
11.30
Erzurumspor FK
2 - 0
#11Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
LWWDWLWDLL
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)0.90
Indkasseret (gns.)1.50
Total (gns.)2.40
Over/Under
Over 0.590%
Over 1.570%
Over 2.550%
Over 3.530%
Begge scorer
BTTS Ja30%
BTTS Nej70%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort20%
Tab40%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål40%
1. halvleg
1H Mål (gns.)0.90
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.40
Hjørnespark
Hold (gns.)3.50
Total (gns.)7.40
Over 8.510%
Over 9.510%
Over 10.510%
Kort
Hold (gns.)1.30
Total (gns.)3.30
Over 2.560%
Over 3.540%
Over 4.540%
Statistik
K29
V18
U6
T5
MF56
MI25
Clean sheets15
Gns. mål scoret1.9
Gns. mål imod0.9
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.