Tyrkiet

Kasımpaşa
Grundlagt 1921Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu(14.234)
Form
Opdateret
Kasımpaşa lige nu
Kasımpaşa har vundet 12, spillet 10 uafgjort og tabt 8 af de seneste 30 kampe, med en målscore på 41-37.
I Süper Lig ligger holdet nr. 4 med 20 point efter 11 kampe.
Seneste resultat: Gaziantep F.K. 0-2 Kasımpaşa (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 33 | ||
| 25 | 28 | ||
| 32 | 23 | ||
| 61 | - | 19 | |
| 98 | - | 17 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 2 | 32 | ||
| 4 | Adem Arous | 22 | |
| 5 | 22 | ||
| 13 | 19 | ||
| 20 | 29 | ||
| 22 | 34 | ||
| 27 | 23 | ||
| 29 | 20 | ||
| 33 | 31 | ||
| 45 | 22 | ||
| 47 | - | 18 | |
| 50 | 30 | ||
| - | 28 | ||
| - | 22 | ||
| - | 26 | ||
| - | 27 | ||
| - | 27 |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 5 | 22 | ||
| 6 | Burak Gültekin | 19 | |
| 8 | 23 | ||
| 8 | 33 | ||
| 10 | 32 | ||
| 16 | 24 | ||
| 23 | 23 | ||
| 26 | 33 | ||
| 51 | - | 21 | |
| - | 25 | ||
| - | 35 | ||
| - | Y. Suakar | - | 17 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 25 | ||
| 9 | 23 | ||
| 11 | 23 | ||
| 12 | 32 | ||
| 17 | 29 | ||
| 18 | 31 | ||
| 19 | 25 | ||
| 19 | Marcus Rafferty | 22 | |
| 23 | 35 | ||
| 23 | Sinan Alkaş | 20 | |
| 34 | 31 | ||
| 50 | 27 | ||
| 71 | 31 | ||
| 77 | 27 | ||
| - | 34 | ||
| - | 25 | ||
| 99 | 21 | ||
| - | 20 | ||
| - | 22 | ||
| - | B. Özden | - | 18 |
| - | 21 | ||
| - | Bunyamin Cetinkaya | - | 17 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
fre. 06.11
18.00
Gaziantep F.K.
0 - 2
søn. 01.11
17.00
Kasımpaşa
2 - 2
lør. 24.10
12.30
Eyüpspor
0 - 1
søn. 18.10
12.30
Kasımpaşa
4 - 1
fre. 09.10
19.00
Galatasaray
3 - 1
fre. 18.09
19.00
Kasımpaşa
0 - 0
søn. 13.09
16.00
Gençlerbirliği
1 - 2
søn. 06.09
16.00
Kasımpaşa
2 - 2
søn. 30.08
20.30
İstanbul Başakşehir
1 - 1
lør. 22.08
18.00
Çorum FK
0 - 1
lør. 15.08
18.00
Kasımpaşa
1 - 1
lør. 01.08
18.00
Kasımpaşa
1 - 1
fre. 24.07
15.30
Kasımpaşa
3 - 0
søn. 19.07
16.30
Kayserispor
0 - 1
søn. 17.05
19.00
Kasımpaşa
1 - 0
lør. 09.05
19.00
Gençlerbirliği
3 - 2
søn. 03.05
19.00
Kasımpaşa
1 - 1
fre. 24.04
19.00
İstanbul Başakşehir
4 - 0
søn. 19.04
13.30
Kasımpaşa
1 - 0
søn. 12.04
16.00
Göztepe
3 - 3
lør. 04.04
13.30
Kasımpaşa
2 - 0
tors. 19.03
18.00
Beşiktaş
2 - 1
søn. 15.03
14.00
Kasımpaşa
1 - 0
søn. 08.03
14.00
Konyaspor
1 - 1
lør. 28.02
11.30
Kasımpaşa
0 - 3
man. 23.02
18.00
Fenerbahçe
1 - 1
man. 16.02
18.00
Kasımpaşa
3 - 2
man. 09.02
18.00
Gaziantep F.K.
2 - 1
fre. 30.01
18.00
Kasımpaşa
0 - 1
fre. 23.01
18.00
Trabzonspor
2 - 1
#13Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
WLDLWDWLWD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.30
Indkasseret (gns.)1.40
Total (gns.)2.70
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.570%
Over 2.540%
Over 3.530%
Begge scorer
BTTS Ja50%
BTTS Nej50%
Resultater
Sejr40%
Uafgjort30%
Tab30%
Andet
Clean sheet40%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.70
1H Over 0.560%
1H Over 1.520%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.70
2H Over 0.590%
2H Over 1.570%
Hjørnespark
Hold (gns.)3.10
Total (gns.)7.70
Over 8.540%
Over 9.520%
Over 10.520%
Kort
Hold (gns.)3.30
Total (gns.)6.10
Over 2.580%
Over 3.580%
Over 4.570%
Statistik
K30
V12
U10
T8
MF41
MI37
Clean sheets10
Gns. mål scoret1.4
Gns. mål imod1.2
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.