Tyrkiet

Konyaspor
Grundlagt 1981Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu(42.000)
Form
Opdateret
Konyaspor lige nu
Konyaspor har vundet 9, spillet 6 uafgjort og tabt 15 af de seneste 30 kampe, med en målscore på 29-40.
I Süper Lig ligger holdet nr. 15 med 8 point efter 10 kampe.
Seneste resultat: Samsunspor 1-0 Konyaspor (Süper Lig).
Tallene opdateres automatisk fra vores kampdata.
Trup
Keepere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 1 | 21 | ||
| 13 | 30 | ||
| 29 | - | 19 | |
| - | A. Daş | 26 |
Forsvarere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 3 | 30 | ||
| 4 | 28 | ||
| 5 | 27 | ||
| 12 | 36 | ||
| 15 | 33 | ||
| 15 | 29 | ||
| 17 | 29 | ||
| 20 | 30 | ||
| 22 | 27 | ||
| 24 | 23 | ||
| 26 | 33 | ||
| 37 | - | 20 | |
| 39 | 24 | ||
| 41 | 20 | ||
| - | R. Dönmez | 23 | |
| - | Eric Konate | - |
Midtbanespillere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 10 | 31 | ||
| 16 | 33 | ||
| 18 | 28 | ||
| 19 | 29 | ||
| 21 | 23 | ||
| 30 | İsmail Esat Buğa | 20 | |
| 42 | 31 | ||
| 66 | Rajmund Tóth | 22 | |
| 77 | 26 | ||
| - | 21 | ||
| - | 35 | ||
| - | 25 |
Angribere
| # | Spiller | Nationalitet | Alder |
|---|---|---|---|
| 7 | 24 | ||
| 7 | 29 | ||
| 9 | 33 | ||
| 11 | 27 | ||
| 19 | 26 | ||
| 32 | 29 | ||
| 45 | 21 | ||
| 70 | 23 | ||
| 91 | 31 | ||
| 94 | 24 | ||
| - | 29 | ||
| - | 28 | ||
| - | 22 | ||
| - | 21 | ||
| 99 | Blaz Kramer | 30 | |
| - | 22 | ||
| - | 33 | ||
| - | 29 |
Kampe
Ingen resultater
Resultater
lør. 07.11
14.00
Samsunspor
1 - 0
fre. 30.10
18.00
Konyaspor
0 - 4
søn. 25.10
14.00
Konyaspor
2 - 0
lør. 17.10
15.00
Amed SK
1 - 0
søn. 11.10
12.30
Konyaspor
0 - 0
fre. 18.09
19.00
Kasımpaşa
0 - 0
lør. 12.09
19.00
Konyaspor
1 - 0
lør. 05.09
16.00
Erzurumspor FK
1 - 0
lør. 29.08
18.00
Konyaspor
1 - 2
lør. 22.08
20.30
Fenerbahçe
4 - 2
lør. 15.08
18.00
Konyaspor
0 - 1
ons. 29.07
18.00
Konyaspor
0 - 0
lør. 25.07
17.30
Konyaspor
0 - 3
lør. 18.07
17.30
Zalaegerszegi TE
3 - 1
ons. 15.07
17.30
Zorya Luhansk
1 - 2
søn. 17.05
16.00
Kayserispor
2 - 1
lør. 09.05
19.00
Konyaspor
0 - 3
fre. 01.05
16.00
Rizespor
3 - 2
man. 27.04
19.00
Konyaspor
2 - 1
fre. 17.04
19.00
Antalyaspor
0 - 2
søn. 12.04
13.30
Konyaspor
3 - 0
søn. 05.04
13.30
Samsunspor
2 - 2
tors. 19.03
18.00
Konyaspor
1 - 0
lør. 14.03
11.30
Kocaelispor
1 - 2
søn. 08.03
14.00
Konyaspor
1 - 1
fre. 27.02
18.00
İstanbul Başakşehir
2 - 0
lør. 21.02
18.00
Konyaspor
2 - 0
lør. 14.02
15.00
Alanyaspor
2 - 1
søn. 08.02
15.00
Konyaspor
0 - 0
lør. 31.01
18.00
Beşiktaş
2 - 1
#9Süper Lig
Statistik
Form
Seneste 10
LLLWWWDWWD
Kampe spillet: 10
Mål
Scoret (gns.)1.60
Indkasseret (gns.)1.30
Total (gns.)2.90
Over/Under
Over 0.5100%
Over 1.590%
Over 2.570%
Over 3.520%
Begge scorer
BTTS Ja60%
BTTS Nej40%
Resultater
Sejr50%
Uafgjort20%
Tab30%
Andet
Clean sheet30%
Uden mål10%
1. halvleg
1H Mål (gns.)1.10
1H Over 0.540%
1H Over 1.520%
1H BTTS20%
2. halvleg
2H Mål (gns.)2.90
2H Over 0.590%
2H Over 1.590%
Hjørnespark
Hold (gns.)4.20
Total (gns.)9.00
Over 8.550%
Over 9.550%
Over 10.530%
Kort
Hold (gns.)3.10
Total (gns.)4.60
Over 2.590%
Over 3.560%
Over 4.540%
Statistik
K30
V9
U6
T15
MF29
MI40
Clean sheets10
Gns. mål scoret1.0
Gns. mål imod1.3
Süper Lig
| # | Hold | K | V | U | T | MF | MI | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 25 | |
| 2 | 10 | 7 | 2 | 1 | 25 | 11 | +14 | 23 | |
| 3 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24 | 8 | +16 | 22 | |
| 4 | 11 | 5 | 5 | 1 | 17 | 11 | +6 | 20 | |
| 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 20 | 12 | +8 | 19 | |
| 6 | 10 | 5 | 1 | 4 | 24 | 10 | +14 | 16 | |
| 7 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21 | 16 | +5 | 16 | |
| 8 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 9 | +2 | 16 | |
| 9 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 15 | |
| 10 | 10 | 4 | 2 | 4 | 17 | 16 | +1 | 14 | |
| 11 | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 15 | -6 | 14 | |
| 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9 | 16 | -7 | 12 | |
| 13 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 15 | -4 | 11 | |
| 14 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12 | 18 | -6 | 11 | |
| 15 | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 13 | -7 | 8 | |
| 16 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 19 | -10 | 8 | |
| 17 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10 | 26 | -16 | 4 | |
| 18 | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 | 28 | -25 | 3 |
Få 100% op til 1000 kr.
Til CampobetReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.
Få 100% op til 1000 kr.
Til BetiniaReklame
Min. +18 år • Hjælpelinje: Stopspillet.dk • Selvudelukkelse: ROFUS.nu • Generelle vilkår og betingelser gælder • Min. indbetaling 100 kr. • Max bonus: 1000 kr. • Indsatsgrænsen er 500 kr. per kamp • Omsætningskrav 5x indbetalings- og bonusbeløb • Eksempel: Indbetal 500 kr. og modtag 500 kr. i bonus (omsætning 5x 1000 kr. = 5000 kr.) • Gyldig i 60 dage.